Wpis z mikrobloga

Zacząłem bieganie żeby zrzucić zbędny tłuszcz. Możecie podpowiedzieć przy jakim tętnie najlepiej biegać? Z googla wyczytałem że jest to 60-70% max tętna, co w moim przypadku musiałbym dreptać. Zwracać na takie rzeczy uwagę?
#bieganie
  • 12
  • Odpowiedz
@dox1993: mój stary kilkukrotny maratończyk i generalnie psychofan biegania mi mówił, że jak #!$%@? całe życie ćwiczyłem i chcę zacząć, to żebym kilka tygodni nie przekraczał 140-150 uderzeń na minutę. Czyli na prawdę delikatny trucht, tak żeby się ledwo spocić.
  • Odpowiedz
Zwracać na takie rzeczy uwagę?


@dox1993: nie warto. Jakbym miał się trzymać tych mądrości z googla to musiałbym chodzić zamiast biegać. Zwłaszcza w początkach ze sportem. Biegałem i biegam tylko na samopoczucie i tobie też to polecam, żeby sięza szybko nie zniechęcić.
  • Odpowiedz
@dox1993: jeśli masz dużo do zrzucania pierwszy miesiac dieta i spacery po 1-2h żeby mieśnie rozwinąć. Znam wielu pulchnych którym kolana rozdupcyło bo się rzucali na głeboką wodę.
Po miesiącu spacerków będziesz biegał bez wysilku 3-4km w tempie 6.00-6.15
  • Odpowiedz
  • 0
@Tonari_Totoro: Ogólnie jestem aktywny. Właśnie mam takie tempo jak napisałeś. Jakoś mi nie zależy na dystansie, a jak najoptymalniejszym treningu, czyli spalaniu tłuszczu. Wyczytałem że właśnie z takim tętnem energia jest brana z tłuszczu a przy wyższym tętnie juz energia jest brana również z glikogenu
  • Odpowiedz
  • 1
Zegarek to nie tylko tętno ale niesamowity doping do kolejnych ćwiczeń, po każdej przebieżce widzisz rezultat i postępy. Nie bardzo zwracam uwagę na tętno, po prostu mam się czuć przyjemnie biegnąc na początku często widziałem 160 na wyświetlaczu z czasem w tych samych miejscach zeszło poniżej 150 a ważę 95kg jak zaczynałem było ponad 115
  • Odpowiedz