Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 62
Mireczki, ważna sprawa. Pamiętajcie, że pomimo wakacji kredytowych musicie robić przelewy na konto od kredytu, jeśli macie w umowie warunek regularnych wpływów.

O tym często się zapomina, bo to się "samo robi" przy płatności raty, a później można skończyć z podwyższoną marżą na cały okres kredytu (w #ing jest taka pułapka).
#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 16
Mireczki, ważna sprawa. Pamiętajcie, że pomimo wakacji kredytowych musicie robić przelewy na konto, jeśli macie w umowie warunek regularnych wpływów na konto.


@CamelCase: Dobra uwaga. Dodam jeszcze, że w okresie korzystania z wakacji należy również spełniać pozostałe wymogi banku, takie jak opłacanie ubezpieczeń i spełnianie warunków dodatkowych (np. transakcje kartą).
@durielek2: Ściśle rzecz biorąc jest to sformułowane w taki sposób, że ta marża normalnie jest wyższa, ale mam ją obniżoną w ramach promocji, pod warunkiem że przez pierwsze trzy lata:
1. Będę miał wpływy na konto w wysokości przynajmniej 2000 PLN w każdym miesiącu.
2. Nie wypowiem umowy ubezpieczenia na życie.

Jeżeli dotrzymam tych warunków przez te trzy lata, to obniżona marża zostaje na stałe.

Ja prawdę mówiąc nie mam z
@CamelCase: @marcpol: a czy takie rzeczy nie muszą być przy tym spełniane dla zwykłego konta ror? W sensie, ja mam w mbanku i mamy mieć określony min wpływ miesięcznie + transakcje kartą, ale to robimy oczywiście na ror, a nie na tym dodatkowym kredytowym, gdzie z naszego ciągną ratę na to drugie.
bo to się "samo robi" przy płatności raty


@CamelCase: ale jak sie samo robi?
Jesli masz konto techniczne, z ktorego pobierana jest kasa na rate, to przeciez sam musisz zrobic zlecenie stale, zeby kasa na rate wplywala na to konto. Bank "sam" tego nie robi.

No chyba ze piszesz o sytuacji, gdzie co miesiac wlasnorecznie wrzucasz kase na konto w ing. Ale to niebyt odpowiedzialne dzialanie.
@CamelCase: nie na cały okres kredytu, tylko do ponownego spełnienia warunków


@TheDzions: W tym banku jest to podwyższenie marży na cały pozostały okres kredytowania.

@CamelCase: @marcpol: a czy takie rzeczy nie muszą być przy tym spełniane dla zwykłego konta ror? W sensie, ja mam w mbanku i mamy mieć określony min wpływ miesięcznie + transakcje kartą, ale to robimy oczywiście na ror, a nie na tym dodatkowym kredytowym,
Jesli masz konto techniczne, z ktorego pobierana jest kasa na rate, to przeciez sam musisz zrobic zlecenie stale, zeby kasa na rate wplywala na to konto. Bank "sam" tego nie robi.

No chyba ze piszesz o sytuacji, gdzie co miesiac wlasnorecznie wrzucasz kase na konto w ing. Ale to niebyt odpowiedzialne dzialanie.


@PurpleHaze: Piszę o sytuacji, w której anulowałem zlecenie stałe na grubo ponad wysokość raty (z powodu wakacji kredytowych) i