Wpis z mikrobloga

#telefony #samsung #xiaomi #android

Musimy kupić różowej telefon. Cena do 4500.
Kluczowe założenia - wydajny, jak najmniejszy, Android (tak więc apple odpada na starcie), najdłuższy czas pracy na baterii, dostępny w PL dystrybucji.
Nie siedzę zupełnie w temacie i nie wiem co teraz jest na topie.
W mojej głowie siedzi albo Samsung S22 albo Xiaomi Mi12. Samsung S21FE odpada z nieznanych mi przyczyn ¯\_(ツ)_/¯

Coś doradzicie?

Jaki telefon z Androidem

  • Samsung S22 58.0% (29)
  • Xiaomi 12 22.0% (11)
  • Inny? Jaki? 20.0% (10)

Oddanych głosów: 50

  • 25
jak najmniejszy, Android (tak więc apple odpada na starcie),


@AdamES: tego nie czaje, przeciez telefony apple bez X są sporo mniejsze niz ich androidowe odpowiedniki, wiekszość androidów to cegły
@By_strzyc: Niby tak, ale nigdy nie mieliśmy żadnego japka. Po tylu latach trudno będzie zmienić nawyki.
W rodzinie kilka osób ma i zdania są mocno podzielone. Część jest zachwycona a część szczerze nienawidzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4dxx: to podobno ma być jakiś składany. Zdecydowanie przekroczy budżet.

@Ant7: Podobno pixel nie wspiera 5g w PL, tak gdzieś mi w oczy wpadło.

@avira: ten wygląda całkiem obiecująco.

@AdamES: Zobacz sobie recenzje np u Pirza, mimo że telefon miał premierę wczoraj to już pojawiło się wiele opinii po Polsku na YouTube. Dodatkowo jak kupisz przedpremierowo to dostajesz laptopa za darmo, ale wysyłka dopiero bodajże w drugiej połowie
@dr-proktor: Różowa androida zna i lubi. Poprzedni telefon wytrzymał jej 3 lata. Uważam, że lepiej chyba wziąć coś z wyższej półki i potrzymać dłużej niż zmieniać co kilka miesięcy.
Teraz to chyba już oba obozy powoli zbliżają się do 10k z flagowcami.
@dr-proktor: Przesadziłem. Jak teraz rzuciłem okiem to raczej okolice 6-7k za najwyższe modele.
Tak czy inaczej najtrudniej jest kupić coś małego z rozsądną baterią i niezłą wydajnością. Zawsze za tym musi stać kolosalny rozmiar.