Wpis z mikrobloga

Hejo, szukam bardzo starej gry komputerowej, tak jakoś weszło mi do głowy wspomnienie sprzed ok. 20 lat :D
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że gra mogła się znajdować na płytce CDAction, ale nie jako pełna wersja, ani demo. Możliwe, że w Bonus2 (Tam się czasem pojawiały takie mniejsze tytuły), ale też nie kierujcie się tym bo mogło to być jednak w innym czasopiśmie.

Gierka 2D ala RPG (płaska, nieizometryczna, grafika minimalnie lepsza niż za czasów DOSa (ale może mnie pamięć mylić i jednak kaszana). Grało się kolesiem, który otwierał różne pomieszczenia za pomocą kluczy. Pamiętam, że na pewno był czerwony klucz, ale taki kur.sko czerwony jakby cały zabarwiony. Poziomy były małe i klaustrofobiczne, pamiętam, że nasza siła była chyba określana za pomocą mieczy? (Im więcej tym większy dmg). Standardowym przeciwnikiem (a jakże) był szkielet. Po kilku poziomach był boss.
Gra była (chyba) uruchamiana w oknie. Po prawej stronie chyba w całym pionie znajdowało się UI z naszymi tarczami/mieczami itp...
Data jej wydania na pewno nie przekroczyła roku 2003/2004, myślę, że mogła wyjśc nawet w '90.

Na pewno nie jest to Castle of the winds. To była jedna z tych gier, która raczej sprzedała się w pięciu kopiach, gdzie 4 zostały wykupione przez członków rodziny, a potem wrzucili ją w czeluścia jakiegoś czasopisma.
Jakby ktoś był w stanie pomóc byłoby ekstra :3
#nostalgia #komputery #pc #gry #cdaction
  • 5
@Doctor_Pleasure: Hej, dzięki za podpowiedź, każda pomoc jest dobra. Niestety to nie to, raczej na pewno nie było tam multi/coopa, a grafika była mniej 'realistyczna' a raczej prosta (troszkę jak narysowana w paint :P)