Wpis z mikrobloga

- trzeba samodzielnie rozliczać składki/podatki lub zlecić to księgowości

- brak ustawowej ochrony "okresu wypowiedzenia" / "urlopu". Podobne zapisy mogą się znaleźć w umowie cywilnoprawnej ale ryzyko że urząd uzna to za omijanie zasad prawa pracy

+ mniejsze koszty odprowadzane państwu ("daniny") jednak kosztem potencjalnego zmniejszenia składki emerytalnej (samemu decydujesz jaką składkę powyżej minimalnej chcesz opłacić) - o ile ktoś nastawia się że ZUS nie upadnie

+ zasadniczo możliwość pracy z wieloma
@rafalrafalrafal: co to jest 4500 na rękę? przy takich umowach podaje się brutto by móc obliczyć składki itp i wiedzieć ile wyjdzie netto przy założeniu że płacisz taki a nie inny zus. Przy takich kwotach to już naprawdę zleceniówka lepsza.
@rafalrafalrafal nie, po prostu kuźwa nie b2b, b2b od 10k miesięcznie można myśleć, poniżej różnice są tak minimalne plus zależy jaka forma opodatkowania. Bo netto na fakturze to takie brutto na UOP/zleceniu
@skurvil jest ich sporo i wszystko zależy od branży/ usług.
Z podstawowych to jak masz sporo kosztów to skala albo liniowy, przy zerowych kosztach to ryczałt i mniej zabawy z fakturami. Ale przy 60k rocznie przychodu to wszystkie będą złe
@skurvil a paliwo? I doradca finansowy nie bez powodu bierze 400za godzinę spotkania ;) jest bardzo dużo zmiennych, stawka ryczałtu zależy od branży i rodzaju działalności i nikt Ci nie powie ogólnie nic ponadto co wyżej napisałem a przedstawiciel handlowy to zupełnie inna działalność niż moja więc nie wiem nawet pod jaką stawkę ryczałtu to podpada
@kacus Tak jak pisałem, żadnych kosztów. Paliwo opłaca mój pracodawca. Pracuje jako przedstawiciel handlowy i zastanawiam się nad przejściem na b2b. Zarabiam obecnie 6-7tys netto. Pracodawca mówi że na b2b wyjdzie mi więcej