Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój chłopak ma borderline i chorobę afektywną dwubiegunową. Na początku nie wiedziałam, że coś jest z nim nie w porządku. Jest kulturalny, inteligentny, nie ciągnie go do używek. Oczarował mnie sobą. Jest wysokofunkcjonujący pomimo zaburzeń. Obawiam się, że w pewnym momencie wybuchnie i zaburzenia dadzą o sobie znać. Jesteśmy ze sobą od ponad roku. Chłopak leczy się, chodzi na terapię, jest ustabilizowany i zachowuje się normalnie. Jednak nie mam gwarancji, że zawsze tak będzie. Obawiam się wspólnej przyszłości z nim. Ostatnio sporo czytałam o jego dolegliwościach i jestem przerażona. Czy moje obawy są słuszne?
#zwiazki #bipolar #borderline #psychologia #zalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e32ae30a71f0e7a3302c54
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
@pieczony_szczur_z_ogniska: niby fajnie ale trochę wybrakowany. Jakby jeszcze miał narcystyczne zaburzenie osobowości to kisiel by spływał aż do łydek. Także dziewczyno pamiętaj, że zasługujesz na to co najlepsze, poszukaj jeszcze takiego co ma narcystyczne zaburzenie osobowości. Oczywiście tego narazie trzymaj żeby przeskoczyć jak małpa z gałęzi na gałąź.
Czy moje obawy są słuszne?


@AnonimoweMirkoWyznania: to znaczy co? czy wiemy czy mu kiedyś odwali?
nie wiadomo, a jak się zachowuje w sytuacjach kryzysowych?
jak nie będziecie się żenić ani mieć dzieci ani brać kredytu na mieszkanie ( czyli można się ewakuować w każdej chwili ) - to powinno być OK
Obawiam się wspólnej przyszłości z nim. Ostatnio sporo czytałam o jego dolegliwościach i jestem przerażona. Czy moje obawy są słuszne?


@AnonimoweMirkoWyznania: zdecydowanie przesadzasz. Naczytałaś się ogólnikowych danych, a tymczasem choroby psychiczne nie są takie proste. Wpiszesz coś w neta, to już kilka chorób sobie zdiagnozujesz. Możliwe, że masz jakąś chorobę, ale nie wiesz nawet o tym, bo nie masz danego i zauważalnego spektrum objawów. Zresztą, jakby przebadać kogoś od dołu do
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja bym nie kończył, wie że ma jakiś problem chodzi na terapie.. są u niego chęci.. to bardzo dobrze wróży, sam fakt że zdaje sobie z tego sprawę i akceptuje że coś z nim nie tak i wie co. poza tym borderline to nie jest jakieś straszne zaburzenie, przynajmniej w kontraście do osób z narcystycznym zaburzeniem osobowości.
Co w ogóle rozumiesz przez wybuchnie? Jak jest inteligentny to z nim pogadaj,
AfrykańskiEkolog: Miałem długoletni związek z borderką. Czego możesz się spodziewać:
- jak poczuje się niepewnie (a może do tego dojść pod dowolnym bzdurnym pretekstem) - będzie ci robić testy w stylu "zwolnij się z pracy i ratuj mnie bo podcięłam sobie żyły"
- spróbuje odizolować cię od rodziny i znajomych bo musi być najważniejszy
- prawdopodobnie cię zdradzi i będzie uważał, że to nic takiego (jeśli nawet przeprosi, to nie dlatego,