Wpis z mikrobloga

@szad7: samochód musi mu ustąpić pierwszeństwa
podobnie jak musisz ustąpić samochodowi uprzywilejowanemu.
Ale wjechanie na pełnej piździe w jednym i drugim przypadku jest głupie - trzeba dać szansę na ustąpienie pierwszeństwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szad7: Niby ma, ale się kieruje zdrowym rozsądkiem. Co mi po przepisach jak ktoś mnie rozjeździe na przejściu i będę pod ziemią leżał
Na przejściu dla pieszych powinien decydować zdrowy rozsądek a nie to ja mam zielone albo pierwszeństwo.


@DarkZizi: na przejściu powinny decydować przepisy, a nie jakiś abstrakcyjny "zdrowy rozsądek" bez jasnej, jednoznacznej definicji. A użytkownicy dróg, którzy tych przepisów nie przestrzegają, powinni być karani, a w skrajnych przypadkach, pozbawiani prawa do korzystania z dróg.

Btw. według przepisów, pieszy musi zachować szczególną ostrożność.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zobq: Owszem powinny, ale przepisy isovie a życie Sobie. Gdybym ślepo patrzył na przepisy i na to bo ja mam zielone to już Conajmniej 2 razy byłbym w kostnicy.
@DarkZizi:

Gdybym ślepo patrzył na przepisy i na to bo ja mam zielone

Przepisy mówią o zachowaniu szczególnej przy skrzyżowaniu, nawet przy zielonym świetle. Więc w tym przypadku to brak znajomości dokładnie przepisów wpakowałby cię do kostnicy.

@szad7: Rowerzysta ma pierwszeństwo, ale ma też zachować szczególną ostrożność na przejeździe.
@Nie_znany: i o to mi chodziło, dziękuję

Art 26 ust. 1: Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście, z zastrzeżeniem ust. 1a.

Art 27 ust. 1: Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla
@szad7: ale żeby nie było tak wesoło, jeśli auto skręca, to wtedy musi ustąpić rowerzystom jadącym prosto po drodze, którą auto zamierza opuścić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dworak chce ujednolicenia kwestii na przejściach i przejazdach i oczekuję tego dnia z niecierpliwością
ale żeby nie było tak wesoło, jeśli auto skręca, to wtedy musi ustąpić rowerzystom jadącym prosto po drodze, którą auto zamierza opuścić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nie_znany: to wiadomo, ale tak było zawsze, a piesi pierwszeństwo przed przejściem zyskali niedawno, podczas gdy rowerzyści najwyraźniej jeszcze nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szad7: pierwszeństwo czy nie, jak widzę jakieś auto w pobliżu przejazdu to zwalniam na tyle żeby móc wyhamować. Parę razy już mi się zdarzyło że ktoś z piskiem opon hamował, bo o tym że nie ma pierwszeństwa przypominał sobie dopier widząc rower na przejeździe ( ͡° ʖ̯ ͡°)