Wpis z mikrobloga

@konrado12: jak BTK był aktywny to Wichita miała ledwie 250 tys. mieszkańców :) Natomiast inna sprawa to jest to, jak miasto wygląda. Wichita to bardzo małe centrum i hektary domów jednorodzinnych, jak na wsi. Porównaj to np. do Antwerpii, która ma ledwie 100 tys. mieszkańców więcej, ale zabudowa jest zwarta, wysokie kamienice itd.
@KoninaBeZiomeczka: Też uważam, że Warszawa i Wrocław wyglądają najbardziej metropolitarnie w Polsce. Łódź też jest wielkim miastem, szczególnie jak się wjeżdża to robi wrażenie. Kraków, mimo że ma więcej mieszkańców niż Wrocław i Łódź wygląda prowincjonalnie. Katowice wyglądałyby metropolitarnie gdyby nie to, poza ścisłym centrum zabudowa jest mocno rozproszona.
@KoninaBeZiomeczka: Ja mega cenię w Poznaniu właśnie to, że jestem w dużym mieście z wszelkimi dogodnościami typowymi dla miasta (może poza Metrem, i porządną halą sportową, bo poznańska Arena jest mała, i w dodatku rozsypuje się), ale jednocześnie nie czuję się przytłoczony wielkością miasta
@nn1upl: Jakiś czas temu właśnie robiłam posta o Poznianiu: https://www.wykop.pl/wpis/66619617/poznan-to-najlepsze-duze-miasto-w-pl-do-codzienneg/

Ale jak czytam o Wrocławiu to na pewno jest to drugie miasto w którym chciałbym pomieszkać bo wydaje się bardzo fajne. Jednak jest sporo droższy od Poznania w cenach wynajmu.

@konrado12: Zobacz sobie jak Wichita wygląda na mapie googla. To wygląda jak baaardzo rozległą wieś
nawet Warszawa nie jest metropolią. Taki Kijów zrobił na mnie ogromne wrażenie, wręcz przydusił majestatem, a Warszawa poza wieżowcami w centrum nie daje wrażenia wielkiego miasta.


@variss Miałem inne odczucia. Dla mnie Kijów to była taka Warszawa sprzed kilkunastu lat. A jeżdżąc autem wzdłuż Dniepru, to miałem wrażenie, że jestem w Warszawie na Wisłostradzie. Podobne miasta.
@KoninaBeZiomeczka: mi dobrze, ponieważ przez pół roku jestem poza Wrocławiem. Mieszkam w centrum, więc mam wywalone na komunikację. Auta używam głowie to wyjechania z miasta. Z wad to centrum jest szare jak dupa. Raczej przewiduję ewakuacje, do Wrocławia lepiej przyjechać na dwa trzy dni w tygodniu i spać w hotelu niż tutaj mieszkać. Niestety władza nie ogarnia tej kuwety, już Kraków wydaje mi się lepszym miejscem, a do miast zachodu nie
@KoninaBeZiomeczka:

Cytowany tekst...Metropolia w Polsce jest jedna. Nie warszawska, nie krakowska ani trójmiejska, a śląska. A raczej Górnośląsko-Zagłębiowska. To 41 gmin centralnej części województwa śląskiego ze stolicą w Katowicach – w sumie 2,7 mln mieszkańców. Od lipca obszar ten połączono w pierwszy w Polsce, powołany na podstawie specjalnie przygotowanej ustawy, związek metropolitalny. Taki twór do tej pory nie miał w Polsce odpowiednika.

Według Wikipedii 3.5 mln mieszkańców, gdzie tam Wrocław czy
@KoninaBeZiomeczka: w normalnym kraju xD, chociaż obecnie to już nie mam parcia na metropolię, ważne żeby słońce było a ludzie się uśmiechali, także mój plan to życie poza Europą. W Polsce chyba bym wybrał miasta typu Rzeszów, Jelenia Góra, Kraków, głównie dlatego, bo wolę góry od Bałtyku.