Wpis z mikrobloga

na początku roku zakupiłem dwie monstery (w tamtej chwili wyglądały bardzo podobnie, a teraz różnica jest kolosalna). Jedna została od razu przesadzona i radzi sobie świetnie (zdjęcie wrzucę w komentarzu). Natomiast druga, gdzie zwlekałem z przesadzeniem, bo wydawało mi się, że doniczka była ok już o wiele gorzej. Jeden z liści jest cały żółty, a inny taki żółto-zielony, no i roślina nie rozwija się. Myślałem również, że może ją przelałem, więc trochę zmniejszyłem dawkowanie wody, ale to nie pomogło. Zmieniałem również pomieszczenia, czyli usadowiłem ją tam, gdzie jest ta większa roślina, ale również nie przyniosło rezultatu.
Macie pomysł co zrobić, aby odbił ten mniejszy kwiat?
#ogrod #uprawiajzwykopem #ogrodnictwo #rosliny #monstera #roslinydoniczkowe #kwiaty #kwiatydoniczkowe
toporow17 - na początku roku zakupiłem dwie monstery (w tamtej chwili wyglądały bardz...

źródło: comment_1658994188KWt2TGFrVSVFiu9gXzyXwc.jpg

Pobierz
  • 11
@toporow17: Te dolne najstarsze baby listki chyba zawsze zolkna, martwilbym sie jakby duze zaczely zolknac. Przestoje we wzroscie tez sa normalne, moja stala przez 3 miesiace, przyrastaly glownie korzenie, a nagle zaczelo wyjebywac 5 nowych lisci.