Wpis z mikrobloga

#atal #nieruchomosci #budownictwo #okna
Patrzcie jakie mam fajne okno w kuchni. Rama wygięła się po 2 latach od zakupu mieszkania, atal oczywiście odrzuca reklamację jak to mają w zwyczaju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak to ogarnąć? Wymiana okna? A może da się to jakoś wyciągnąć.
Nie mam pojęcia jak się zabrać do tematu.
diler_biedy - #atal #nieruchomosci #budownictwo #okna
Patrzcie jakie mam fajne okno ...

źródło: comment_1658993423ULVcvtmF0AVV1pqBxFtp4j.jpg

Pobierz
  • 59
@diler_biedy #!$%@?ł ta dolna szybę i wstaw tam pręta, potem zateguj jakoś xD tak poważnie to zadzwoń do jakiegoś servisu w okolicy co się zajmuje naprawa okien, przez telefon wyjaśnij to ci mniej więcej powiedzą czy się da i jakie koszty. Z tego co wiem z ramą nie idzie nic za bardzo robić, mogą wyjąć dolna szybę i coś zrobić ale tak jak mówię zadzwoń oni się znają to ci doradza.
@diler_biedy: Częsta przypadłość w tak projektowanych oknach, na szczęście łatwo ją ogarnąć. Co prawda nie proponuję abyś robił to sam bo po pierwsze - nie masz do tego narzędzi, po drugie - brak doświadczenia i możesz uszkodzić pakiet szybowy. Ale dla chcącego nic trudnego! Na początek musisz zdemontować kasetę z roletką, potem postępuj wg listy poniżej:

Co jest potrzebne do tej operacji:
1. https://allegro.pl/oferta/multi-szpachelka-nierdzewna-szapchla-sztywna-hardy-6900287527 - tym wyciągniesz górną listwę przyszybową ze
nie łapie się pod rękojmię -


@diler_biedy: chyba oni się nie łapią. Jest 5 lat rękojmi i mają to naprawić. Nie chcą to zaczynasz od UOKiKu i oni dalej cię pokierują
@diler_biedy: wezwać do usunięcia wad w sensownym terminie. jak nie będą skorzy do wymiany, to zrobić wykonanie zastępcze i dochodzić poniesionych kosztów jako szkody. ewentualnie zażądać obniżenia ceny mieszkania. wada była w chwili odbioru (wadliwy materiał + może niefachowy montaż).
@diler_biedy: to tak wyglądają te realizacje inwestycyjne w osiedlach na kredyt, wykupowane na etapie dziury w ziemi?
Ach, żal mi Ciebie i jedź z nimi. W budowlance niestety takie rzeczy się zdarzają -> przesunięcia, osunięcia itp., to fizyka i chemia, ale jeśli dla sprzedawcy wszystko jest spoko i udają, że nic -> to wtedy z nimi jedź.
@komisarz_zawada: profi instrukcja, dzięki!
@zeek: a kto mówi o gwarancji? Rękojmia na mieszkanie jest 5 letnia
@miczuu: witam somsiada ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi na szczęście nie pękają ściany, więc nie trafiłem tak źle. A z oknami problem mniejszy lub większy ma chyba każdy
@milvanb: nie zgadłeś, kupiłem jak bloki już stały.
Pocieszam się tylko tym że działkę obok osiedle postawił dom development i
@Marvel7: wiesz, sam blok to jedno, a sąsiedzi to drugie. 30 lat mieszkałem w wielkiej płycie i to się dla mnie nie nadaje. Stare śmierdzące klatki, obszczane piwnice ze szczurami, brak garażu podziemnego, średnia wieku 50+ i dość dużo alkoholików / patologii. Poza tym wszyscy sąsiedzi są w podobnym wieku, mają gówniaki które się razem bawią na placu zabaw a ja mam fajnych znajomych. Jeśli ktoś jest samotnikiem - piwniczakiem to