Wpis z mikrobloga

Hej hej, pora na nowy #rower Może macie ochotę wyrazić opinię?

Oto co mówiłem sprzedawcom:
- kompletny amator, spodziewane dystanse < 50km / tyg.
- nawierzchnie mieszane, ale bez ekstremów (DDR i szutry)
- poprzedni rower Kross Hexagon X3
- nowy rower powinien być lżejszy i szybszy
- budżet 3000-5000 zł

W ankiecie rowery wraz z cenami, które prezentowali mi sprzedawcy. Każdym zrobiłem rundkę po placu. Dwa z nich spodobały się "od pierwszego wejrzenia", no ale wolałbym coś bardziej obiektywnego.

Który rower najlepszy?

  • Kross Evado 6.0 - 3700 zł 25.0% (4)
  • KTM 28'' X-Life Action - 5299 zł 6.3% (1)
  • Giant Roam Disc 2 - 4000 zł 12.5% (2)
  • Giant Roam Disc 0 - 5600 zł 31.3% (5)
  • Merida Crossway 500 - 4800 zł 18.8% (3)
  • Madani Cabrero - 2750 zł 0% (0)
  • BBF MTX - 2800 zł 6.3% (1)
  • Northtec Halcyon - 2600 zł 0% (0)

Oddanych głosów: 16

  • 5
@unhit: Sam rok temu stanąłem przed podobnym wyborem i wiedziałem, po nieudanym zakupie poprzedniego roweru, że teraz szukam roweru crossowego.
Po kilku przymiarkach i porównaniach wybór padł na Gianta Roam 0 (wtedy jeszcze za 4699 zł) i nie żałuje ani trochę. To wspaniały rower i mimo, że osprzętowo jest trochę mieszańcem to cholernie dobrym mieszańcem. Widzę, że Roam 0 przekracza Twój budżet ale warto rozważyć Roama 1 ponieważ w porównaniu do
@kirk42: Dzięki za opinię! Troszkę spóźniona, bo dziś właśnie kupiłem nowy rower... Giant Roam 0 :) Budżet elastyczny, ale też zauważyłem po dwóch pierwszych wizytach w sklepach, że jak mówię np. do 4000 zł, to traktują jako 4000-4999 zł :p Roam 0 oraz Merida były dwoma rowerami, po których przejażdżce miałem odczucie że to jest "to". Do tego sprzedawca ze sklepu firmowego Gianta wydawał się najbardziej kompetenty, poświęcał mi dużo czasu,
Pobierz unhit - @kirk42: Dzięki za opinię! Troszkę spóźniona, bo dziś właśnie kupiłem nowy ro...
źródło: comment_1659129512SsG8fUZruPPHPpn4FGA0gm.jpg
@unhit: Gratuluje świetnego zakupu. Mój model to 2021, wiec różni się tylko kolorem - Twój wydaje mi się zdecydowanie lepszy. Polecam Ci tylko zalać opony lepszym mlekiem niż to od Gianta i w drogę! Życzę dużo wspaniałych wycieczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)