Wpis z mikrobloga

Nexta twierdzi, że to owszem kolejka na granicy, ale w stronę Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TenebrosuS: sporo tirów stoi, myślę że mogą to być te kolejki które się zrobiły zaraz po rozpoczęciu wojny ukraińskiej i wprowadzeniu sankcji
  • Odpowiedz
@JohnnyPomielony: Mordo nie jedź, ja już od dwóch dni stoję w korku na granicy. Z tego co mówią celnicy to będzie limit 20 kilo kaszy na osobę bo baćka chce nas trochę pogłodzić. No nic, mam ze sobą jeszcze 3 kilo kaszy z poprzedniego wyjazdu i dwie garści soli, zobaczymy czy dam radę na tym dojechać.
  • Odpowiedz
@JohnnyPomielony: a tak na powaznie, to orientujecie sie jak wyglada mozliwosc przekroczenia granicy w celach turystycznych pl/by? Mam na mysli odwiedzenie grodna i powrot do kraju. Wiem ze nie ma wiz ale sa tez jakies chore przepisy dyspozycji daty i godzijy wjazdu i wyjazdu + oplata. Jest sens sie tam pchać? Nie pytam o kwestie polityczne
  • Odpowiedz
@JohnnyPomielony: Ale tak szczerze, jeśli ktoś mieszka przy granicy to może i faktycznie jezdzi na zakupy bo tam jest taniej, kolejna kwestia to paliwo,akurat na Białorusi jest ono tańsze więc czemu nie tam nie jezdzic?
  • Odpowiedz
@Hamburk: Aż tak dokładnie się nie orientuję, ale widziałem na tiktoku filmik (tak wiem na tiktoku) gdzie gościu normalnie pojechał z Polski pociągiem do Grodna, i z tego co mówił to jakiś dat i godzin wjazdu/wyjazdu nie miał, ale jakbyś myślał serio nad tym wyjazdem to lepiej się jeszcze zorientuj.
@Jachnucy: Ale tu nikt nie mówi o tym że nie można jechać na Białoruś po szlugi czy paliwo,
  • Odpowiedz
@Jachnucy: gdzieś mi się rzuciło w oczy czy aby przypadkiem MSZ odradzało właśnie podróży do Białorusi ze względu na wojnę - porwania i możliwe prowokacje. Tam sporo ruZZków siedzi przecież i jeśli podpadniesz/podpadłeś albo po prostu będziesz w złym miejscu o złym czasie to przepadłeś. Stosunki między PL a BY/RU (nie ukrywajmy ze BY to po prostu państwo satelickie Onucalandu) są chyba najgorsze ever.

A skoro ruch bezwizowy to łatwiej
  • Odpowiedz