Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie ze mną kompot. Dziś rozmawiałem z prawnikiem, który prowadzi moją sprawę frankową. Bank chce iść na ugodę, polegającą na tym że od dziś mam już nie spłacać kredytu, jesteśmy "kwita".
14 lat spłacałem, pozostało 11 lat. W tym czasie nadpłaciłem kwotę kredytu o jakieś 35%. Propozycja uczciwa dlatego przystaję na ugodę. Jeszcze został jeden "franek" w getin banku ale z tym już będzie łatwiej bo to typowa umowa frankowa z mnóstwem klauzul abuzywnych, która jest regularnie uwalana w sądach.
Muszę przyznać że przyjemne to uczucie tak z dnia na dzień pozbyć się kredytu, chociaż ten nie był jakiś wyjątkowo wysoki.

#chwalesie
#kredythipoteczny #frankowicze
  • 11
chyba ok pół roku. Nie było żadnej rozprawy, bank zaproponował ugodę po wniesieniu sprawy do sądu.


@konrado12: Który to taki bank prokliencki( ͡° ͜ʖ ͡°)? U mnie już mija 2 lata od pójścia do prawnika. Było już pierwsze posiedzenie I instancji, teraz czekam na II - bo sąd chce opinii biegłego co do kwot. Potem pewnie druga instancja i za parę lat...(
@magicznyfred: millenium, myślę że zaproponowali taki układ bo sporo już nadpłaciłem. Mimo wszystko zdziwiła mnie ich oferta. Myślę że jest uczciwa dla obydwu stron. No ty się sądzisz już 2 lata ale odzyskasz całą kwotę tzn oddasz tyle co pożyczałeś. A ty z jakim bankiem się sądzisz?
@Roofy: niestety kancelarii nie polecam, są pazerni bardziej niż bank. I taka rada dla innych na przyszłość, przez wybraniem kancelarii uzgodnijcie wysokość wynagrodzenia w przypadku ugody z bankiem przed pierwszą rozprawą. Temat będzie coraz bardziej aktualny bo coraz więcej banków woli ugodę zamiast kosztownego procesu na którym tylko stracą.
@konrado12: a podali Ci może maksymalne koszty jakie poniósłbyś, gdyby to jednak bank wygrał? Z tego co wiem to koszty uzależnione są od wartości potencjalnej wygranej ale nie mogą przekroczyć ok 11K - takie info przynajmniej dostałem z jednej kancelarii co wydaje mi się nie do końca prawdą...