Wpis z mikrobloga

Dla ludzi gadających sobie przez telefon przed samym przejściem dla pieszych powinien być wpier..l. stoi sobie taki dzban przed wejsciem na przejscie i gada a auta zatrzymują się, żeby go wpuścić bo mandat. Ale on sobie gada tam akurat i nie przechodzi. Noż kur...a(°° Jakby kawałek dalej nie mogł odejsc i jeszcze uśmiechnięty jak debil widzi co sie dzieje ale pokazuje każdemu że moze jechac dalej. To jakiś rodzaj zboczenia, dyspozytor ruchu kur..a czy jak?
#patologiazmiasta ##!$%@? #motoryzacja
  • 25
@adam-photolive: @robertx: przez ten nowy przepis centrum dużych miast wygląda jak w indiach, każdy się #!$%@? pod koła nawet nie patrząc, w Poznaniu to jest dosłownie masakra, jedziesz sobie spokojnie, zza budynku wylazi koleś i prosto pod koła, a ja 5m od pasów - no bo i tak mam pierwszeństwo to #!$%@?, co się może stać? tutaj też zawodzi karykaturalna infrastruktura i rozmieszczenie przejść dla pieszych, niekiedy mam wrażenie, że
większosc ludzi nie kalkuluje ryzyka tj. masz pierwszeństwo, spoko, fajnie. Wzajemny szacunek na drodze to podstawa ale.. wygrasz w sądzie w razie wypadku ale co ci da wygrana, skoro będziesz miał połamane nogi, ręce czy nawet paraliż czegokolwiek, bo w zderzeniu z półtorej tonową rozpędzoną kupą blachy masz marne szanse?


@bruhh: Najsmutniejsze jest to, że tak mało osób myśli w ten sposób. I te osoby, #!$%@?ące się pod koła rozpędzonych samochodów
wygrasz w sądzie w razie wypadku ale co ci da wygrana, skoro będziesz miał połamane nogi, ręce czy nawet paraliż czegokolwiek, bo w zderzeniu z półtorej tonową rozpędzoną kupą blachy masz marne szanse?


@bruhh: ALE TO TY MASZ PRAWO JAZDY I TO TY MASZ SIĘ STOSOWAĆ DO PRZEPISUW, A JAKBY TU PRZEDSZKOLE W PRZYSZŁOŚCI BYŁO I WASZE DZIECKO, KTÓREGO JESZCZE NIE MACIE, W PRZYSZŁOŚCI WYSKOCZYŁO TO TEŻ BYŚ PRZYWALIŁ? I NIE
@robertx: tak samo jak w przypadku jakiejś kolizji drogowej. Wielokrotnie jak gdzieś jade i ktoś mi wymusi to któryś z pasażerów powie "ale miałeś pierwszeństwo" lub ogólnie te filmiki stopcham itd. no widać, że ludzie lubią mieć #!$%@? samochody, bo dostaną z OC/AC troche grosza i będą w portfelu minimalnie na plus (co polaka zawsze ucieszy), ale nie kalkulują całej reszty jak np. stracony czas, stracone nerwy, spadek wartości auta, wszystkie
I bardzo dobrze, to jak sam napisałeś "centrum dużego miasta" zatem powinno to być miejsce gdzie pieszy jest najważniejszy, a samochód to nawet nie gość, ale intruz.


@Sirion: Napisałem tez, że w Polsce brakuje na drogach obopólnego szacunku, co właśnie potwierdziles ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja autem jade na drodzę do tego przeznaczonej, nie jadę po deptaku czy chodniku, więc w jakim sensie jestem intruzem? Po to
@bruhh: dokladnie tak jak napisałeś, u nas panuje zasada: najpierw klakson -potem hamulec. A już nic tak nie wkurza jak pajace, którzy widząc, że właczasz sie do ruchu z pasa rozbiegowego specjalnie dodają gazu i wjeżdżają Ci za sam zderzak mrugając światłami, żeby tylko stworzyć sytuację, że wymusileś chociaż wiesz ze spokojnie zdązyleś bo był daleko ale musiał dojechać do Ciebie.
@Sirion: ja rozumiem, że trzeba zachowac ostrożność w takich miejscach szczegolnie ale jak ktos nagle wrypie Ci sie pod koła bo wybiegł zza winkla na droge to nawet jadąc 20km/h auta w miejscu nie zatrzymasz. Ja nawet idac na zielonym się rozglądam bo roznie to bywa, ktos sie zagapił, rozproszył. I co z tego ze moja racja jak jestem polamany
centrum dużego miasta" zatem powinno to być miejsce gdzie pieszy jest najważniejszy


@Sirion: z tym się zgodzę, bo czesto chodze pieszo po centrum, po prostu lubie. Ale mi nie chodzi o to, żeby pieszy był królem totalnym, bo nie w tym rzecz. Ma byc wzajemny szacunek i zrozumienie, to działa zawsze w obie strony. Jak jedna strona tego nie zapewni, to druga tymbardziej tego nie zrobi. A ten nowy przepis tylko
Ja nawet idac na zielonym się rozglądam bo roznie to bywa, ktos sie zagapił, rozproszył.


@adam-photolive: dokładnie to. Jako pieszy mamy może dzieki przepisom ultymatywne pierszenstwo ale nadal jesteśmy tylko kupą mięsa, która wchodzi na droge pod rozpędzone auta. Ostrożnosci nigdy za wiele, jak juz wspomnialem to kosztuje nas moze 5 sekund wiecej a napewno wydluzy zycie w tym kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak bylem teraz
@bruhh: dokładnie, ja w Niemczech robię tutaj większość juz jak widzi ze sie zblizam do pasow zwalnia. W Polsce takiej pewnosci nie mam bo niektorzy dodaja gazu zeby zdazyc przede mną. Juz nie mowie o nagminnej patologii jak wyprzedzanie na pasach, tutaj to chyba jakaś chora tradycja bo nikt sie tym nie przejmuje
@adam-photolive Ostatnio zatrzymałem sie bo muszę przed przejściem gdzie stał jakiś stary dziad. Pokazuje mu ręką żeby szedł to mi fakera pokazał xd

Zajebiste prawo. Oczywiście babcie plotkujace sobie przed przejściem, albo ludzie ktorzy podchodzą pod pasy rozglądają sie i idą gdzie indziej to norma Wcześniej nie było problemu, ale teraz jest bo moge dostac mandat przez idiotów
h sobie przez telefon przed samym przejściem dla pieszych powinien być wpier..l. stoi sobie taki dzban przed wejsciem na przejscie i gada a auta zatrzymują się, żeby go wpuścić bo mandat. Ale on sobie g


@robertx: ja tam #!$%@? klaksonem od razu bo wiem co jest 5, a te w szoku że jak to tak manihuanen !?
@robertx Ja za takie coś oblałem na kat. C bo nie ustąpiłem pieszej. Pojechaliśmy dalej, a ta #!$%@? stała tam, gdzie stała. Egzaminator chyba tylko szukał zapalnika żeby mnie oblać. WORD zarobił 200zl, a za drugim razem już zdane i na szczęście bez ekscesów z pieszymi.