Wpis z mikrobloga

Myślę nad kupnem monitora do PC i PS5. Zależy mi na czymś większym niż 30 cali i minimum 1440p do max 2k zł.
Póki co najbardziej mam na oku monitor Acer XV322QUP, ale podobno na niektórych monitorach 1440p jest problem ze skalowaniem 4K z PS5 do 1440p monitora. Używał ktoś tego monitora z PS5 i jest w stanie potwierdzić, że skaluje się to sensownie, a nie drogą 4K->1080p->1440p? A może ktoś poleca jakiś inny model w podobnym przedziale cenowym co ten monitor?
#ps5 #monitory #pcmasterrace
  • 10
@michaloxs: Tak tylko dopowiem, ponieważ trochę osób się za szybko rzuca...
Wiele aktualnych monitorów 1440p jest w stanie zaakceptować sygnał 4K z konsoli, dzięki czemu dostajesz "natywny" obraz 4K, który to jest wyświetlany na ekranie 2560x1440 pikseli - Taka opcja wygląda lepiej niż montitor 1440p, który nie wspiera takiej akceptacji sygnału i wtedy PS5 wysyła "natywny" obraz 1080p do monitora, który później upscaluje go, aby wypełnić 1440p - Taki obraz jest
Wiele aktualnych monitorów 1440p jest w stanie zaakceptować sygnał 4K z konsoli


@Tomaszwro: @michaloxs: dalej nie jest to skalowanie pixel perfect. Mam taki monitor od Samsunga czyli G9 Neo, mówi nawet PC że umie w 4k jako 1 z opcji, obraz jest rozmazany. Jak przestawi się go w inny tryb i mówi że nie umie w 4k i nie skaluje to obraz jest dużo ostrzejszy tyle że nie wypełnia ekranu
@Tomaszwro Nadal nie ma to sensu przy ps5. Co z tego nawet znajdziesz monitor 1440 z akceptacją sygnału 4k jak to nie to samo co natywne 4k

Tak samo jak monitor 144hz do konsoli to realnie przesada.
Do ps5 już lepiej po prostu 4k@60 ja bym taki brał gdybym miał konsole.