Wpis z mikrobloga

Mam problem z nadzorem budowlanym przy odbiorze domu. Trafił mi się starszy gość, po 60, 40 lat na buodwie, od 3 lat w nadzorze. Mam nieistotne odstępstwo w projekcie w postaci tego, że utwardzenia się pomniejszyły i nie robię teraz tarasu.
Gość non stop zmienia zdanie i chce co innego. Zarówno projektantka jak i kierownik budowy mówią, że nigdy takiego człowieka nie spotkali, nie da się z nim nic ustalić. Dodatkowo jest turbo niemiły dla nich otwarcie ich obrażając.

Póki co stwierdził, że można wypaść z parterowego okna 20 cm nad ziemią i podobne rzeczy.
Zatwierdził ustnie mapę od projektantki (już 3 iteracja, jako że nie podobały mu się kolory, a następnie stwierdził, że budynek się powiększył - mimo, że wymiary ani mapa nic takiego nie pokazała). Ostatnio zaakceptował ustnie mape projektantce, a dziś stwierdził, że nic nie akceptował i jest źle bo brakuje mu wysokości opaski utwardzenia przy domu.

7x już u niego byłem, projektantka też była, z 3x też gadała przez telefon, kierownik podobnie. Do mnie jest miły, ale wobec nich jest turbo chamski jakby po prostu chciał coś im udowodnić.

Do 28 mam termin ostateczny, gość dziś mówił, że jak jutro będzie też źle (co wprost powiedział - że na to się nastawić), to napisać podanie o wycofanie, zostawić papiery u niego i składać jakby od nowa.
Ja natomiast zastanawiam się czy nie lepiej nie brać odrzucenia odbioru i nie odwołać się od decyzji. Jak to wtedy wygląda? Ktoś inny rozpatruje, jakaś komisja czy jak?

Przy okazji wolam @gobi12 <-eksperta.

#budownictwo #budowadomu #budowlanka #budujzwykopem #prawo
  • 24
@olo1917: jezeli masz odstepstwo od projektu to moze sie nie zgodzic i ma do tego prawo . o co walczysz ? no w gdansku sprawdzaja wszystko i odstepstwa sa wyjatkiem , a w takim slupsku to prawie wszystko przejdzie :) oczywiscie robione zgodnie ze sztuka
cenia odbioru i nie odwołać się od decyzji. Jak to wtedy wygląda? Ktoś inny rozpatruje, jakaś komisja czy jak?


@olo1917: skoro wiesz wszysto , projektant wie wszystko to po co ten temat wogole ? przeciez ty wiesz wszystko :)
@olo1917: @gientkaszyja: z tego co czytam to op a raczej jego kier bud zgłosił zakończenie budowy i prawdopodobnie inspektor wypatrzył nieścisłości, w takich przypadkach inspektorat może przyjechać na wizję lokalną. Stary wydaje mi się że gość chce ugrać coś dla siebie, a jest nie miły do projektantki i kierownika bo to jego konkurencja. Odwołuj się do wyższej instancji.
@MateuszOM: a czemu kierownik mial zgłaszac? Zglasza inwestor lub jego pelnomocnik
@olo1917: czy otrzymałeś wezwanie do zlozenia uzupelnienia wniosku o braki?
Jezeli chcesz isc do wyższej instancji to jest to wojewódzki inspektorat nadzoru budowlanego. Da sie załatwic ale tam może to potrwac kilka miesiecy
@breathnoir:
Miałem termin uzupełnienienia do 14.07:

1. złożyłem uzupełnienie,
2. Urzędnik dzwonił i mówił co jest nie tak,
3. Od tego czasu złożone dodatkowe zmiany 2x, opisane wyżej, kierownik i projektant wielokrotnie rozmawiali z nim,
4. Dziś urzędnik powiedział że dalej mu nie pasuje i do jutra kolejne zmiany chce, bo do 28 ma termin ostateczny on.