Wpis z mikrobloga

Próbuję podłączyć do PC i laptopa stary, używany dysk - Toshibę P300 3,5''. Podpinam go do laptopa za pomocą tego oto urządzenia:
https://www.morele.net/kieszen-unitek-usb-3-0-sata-ii-ide-y-3324-1644628/
I nie działa. Najpierw słychać kręcące się talerze, a po chwili tylko dźwięk jakby parkowanie głowicy, który ciągle się powtarza co jakieś 2 sekundy.
Próbowałem też podłączyć do PC-ta za pomocą kabla SATA i kabla zasilającego. Komputer nawet nie startuje. Nie można nawet wejść do biosu. Wyświetla się jedynie czarny ekran i biała kreseczka po lewej stronie ekranu. Po odłączeniu tego dysku w cholerę wszystko działa normalnie.

Ten dysk jest po prostu uwalony, czy coś źle robię?
#technologia
#pcmasterrace
#dyski
#komputery
  • 17
@Rudy_Bigos_2: @Dolan: @balrog84: Stacjonarka też nie chce wcale wystartować kiedy ten dysk jest podłączony przez kabel sata - wyświetla się sam czarny ekran i biała kreska. Z kolei ten adapter uniteka powinien bez problemów zasilać takie dyski. Jest do niego dołączony normalny zasilacz do gniazdka.
Dołączam też krótkie nagranie co słychać jak podłączam dysk zarówno za pomocą normalnego kabla sata i zasilającego jak i tego adaptera na USB.
Czyli
101101101 - @RudyBigos2: @Dolan: @balrog84: Stacjonarka też nie chce wcale wystartowa...
@wypokowy_expert: Coś więcej na ten temat? Ogólnie talerze się kręcą cały czas. I co sekundę występuje to charakterystycznie pstrykanie które umieściłem na filmie parę postów wyżej. Dysk mogę rozkręcić (mam ten śrubokręt gwiazdkowy). Pytanie tylko co dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@101101101: masz miernik? W dyskach są transie na wejściach zasilania (obudowy podobne do diod prostujących SMD) jak któryś ma zwarcie to awaria może tak wyglądać. Gdzieś kiedyś widizalem nawet filmik, chyba nawet na wykopie jakas firma od odzysku danych pokazywała że czasem może być tanio
@wypokowy_expert: A, bo ty piszesz odnośnie odzyskania danych. Myślałem, że da się uratować sam dysk, żeby dalej normalnie działał, bo to jednak aż 2TB. Jeśli chodzi o samo odzyskiwanie to nie mam czego odzyskiwać - nic wartościowego na nim nie było. Wszystkie ważne dla mnie dane mam na innych dyskach.