Wpis z mikrobloga

@derko123: A w Twoim opisie nie ma nawet podane, że to studenckie mieszkanie, gdzie oczekuje się 4 (nawet obcych) osób, które podpiszą umowy per pokój. A w takiej sytuacji, 1000 zł za pokój (jeśli lokalizacja jest atrakcyjna) to nie jest już szokująca cena.

I jak faktycznie jest stamtąd blisko na uczelnie, to pewnie szybko pójdzie, a Ty zostaniesz z bólem dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@derko123: To czy za dużo, zweryfikuje rynek. I jakoś jestem o taką ofertę spokojny, choć osobiście pewnie bym nie skorzystał.

Nie zmienia to faktu, że jest popyt na "lepsze" pokoje do wynajęcia. Oczywiście zakładając dobrą lokalizację.
za 2.5-3k wynająć mieszkanie 60 metrów bez ścianek działowych.


@derko123: Ale zrozum, że 4 mniej lub bardziej obce osoby nie chcą mieszkania bez ścianek działowych, tylko mieć swój zamykany kąt, choćby po to, żeby przyprowadzić Julkę czy Oskarka po imprezie. Te ceny i oferty naprawdę nie biorą się znikąd, a Ty chcesz zawracać kijem rzekę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bodziodestruktor rozumiem to, tam są normalne ściany. Z cegły. Nie tektura. Poza tym zapis o wykazaniu dochodu u studentów? Większość pewnie pracuje, ale co da właścicielowi info że ktoś ma umowę zlecenie na pół etatu w restauracji, albo korpo xd
rozumiem to, tam są normalne ściany. Z cegły. Nie tektura.


@derko123: To z czym właściwie jest problem?

Poza tym zapis o wykazaniu dochodu u studentów?


Być może z doświadczeń właściciela wynika, że osoby studiująco-pracujące sprawiają mniej problemów, niż tylko studiujące - moje obserwacje są podobne, ale to jego sprawa, jak dobiera lokatorów i czy ogranicza sobie pole wyboru, czy nie. Skoro tak robi, system pewnie działa ( ͡° ͜ʖ
@bodziodestruktor problem jest w tym, że cena za to mieszkanie nie jest adekwatna do jakości jaka prezentuje.
Umowa ma być podpisana w jednym momencie, zgaduje że jest podpisana z jedna osoba a reszta podpisuje z tą, żeby ograniczyć problemy właściciela w razie jakby ktoś się posypał.
Jako osoba mieszkająca w podobnej lokalizacji wiem, że media za taki metraż i ilość osób nie przekroczą 500 zł.
Kolejna rzeczą jest początek wynajmu od sierpnia.
problem jest w tym, że cena za to mieszkanie nie jest adekwatna do jakości jaka prezentuje.


@derko123: Jeszcze raz: to zweryfikuje rynek i to, czy ktoś to weźmie. I z moich doświadczeń wynika, że są osoby, które wręcz celują w takie "przesadzone" oferty, bo je na to stać (szczegóły na dole posta). Po prostu.

Kolejna rzeczą jest początek wynajmu od sierpnia. Czyli ci studenci mieliby przeprowadzić się miesiąc wcześniej.


Przecież to
jak dla ciebie kiszenie się na 50 metrach z 4 osobami w pokoju z jednemu oknem to jest "wysoki standard za który trzeba zapłacić" to chyba sobie nie podyskutujemy.


@derko123: Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem - tym razem ze zrozumieniem. Szczególnie ostatni akapit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@derko123:

Możesz wyjasnic jak to definiujesz?


Tak, że w ogóle trwa taka dyskusja, gdzie usilnie chcesz przekonać wszystkich, że ta oferta jest zła, przepłacona, za droga i w ogóle Janusza #!$%@?ło.

Gdybyś tego bólu nie miał, zignorowałbyś to nie dając [wg Ciebie] Januszowi atencji. Albo ewentualnie napisał heheszkowy post, że takie drogie pokoje.

Ale Ty brniesz w zaparte, wklejasz screeny ze street view, piszesz tyle postów i próbujesz wszystkim wokół wmówić,
@bodziodestruktor a czyli jakbym zamiast z tobą gadać to napisał Ci "nie zesraj się" albo "xd" to by było spoko, śmiesznie. A jak chce odpowiedzieć to twoje komentarze to mam ból dupy?

Mieszkanie mam, nie szukam żadnego. Ale za studenta się wynajmowało i pamiętam jak zalamywalem ręce nad cenami z dupy za standard PRL. Wpis z fb który dodałem to zbór prawie wszystkich Red flagow jakie odrzucały mnie wtedy od wynajmu.