Wpis z mikrobloga

Komputer:
MSI PRO Z690 WIFI DDR4
G.SKILL 16GB (2x8gb) 3600MHz CL16
SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan
Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 980
Lian Li Lancool 215 ARGB
Seassonic Focus GX 750W 80 Plus Gold

Jaki procesor do tego?
[ze zintegrowana karta, później chce kupić RTX 3070 + monitor 144 ale to zobaczę jak będzie potrzeba czy coś innego]
12400[1099,00] vs 12600K [1649,00]

Plusy lepszego:
- lepsze wyniki w grach (o kilka fps)
- lepsze wyniki w programowaniu
- plyta pod OC [trochę] więc można brać procka pod OC.
- lepsza integra [kupuje na razie bez dedykowanej]

minusy:
- czy jest to warte 550zł [+50%]

Jeszcze się zastanawiam czy potrzebuje 750 zasilacza, może 650 wystarczy. Głównie dlatego, że karte kupie później, na pewno nie wezmę lepszej


#komputery #pcmasterrace #informatyka nie wiem jakie znaczenie w #programowanie ale bylem posiadaczem lapka na studiach i budowanie modelow do ML/AI bylo niemilym doswiadczeniem na moim procku xD

Który bierzesz do tego zestawu?

  • 12400 [z integra UHD Graphics 730] 10.0% (1)
  • 12600K [z integra UHD Graphics 770] 90.0% (9)

Oddanych głosów: 10

  • 7
@Victim: co cie tak smieszy, ogladalem rozne testy, wszystko zalezy od gier ale wyniki z uwagi na procek nie przekladaja sie na fps jesli karta graficzna bedzie miec znacznie.

A integra ma znaczenie, bo na razie nie kupuje RTX, szczerze to nie mam w co grac poki nie wyjdzie Stalker 2, zadna inna gra nie ma cienia nadzei na bycie dobra. A nawet stalker 2 ma red flagi.
@Armo11: nie planuje kupowac dedykowanej karty na ten moment
@dulux23: moze polityka xkoma, jest inflacja, ja bym nie obnizal cen xD tak samo karciarze moga plakac ze niby karty powinny spadac ale jak jest inflacja to bezsens obnizac jak masz renome jako jeden z 2/3 sklepow w polsce.