Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym sobie w "domowym zaciszu" pousuwać ogniska rdzy z karoserii (takie jak na zdjęciu). Czy ktoś obeznany w temacie mógłby mi wskazać konkretne produkty, które musiałbym kupić? Jakiś R-Stop, odrdzewiacz, podkłady, pewnie szpachla lub żywica do wypełnienia większych ubytków, tkanina szklana itp.? Wczoraj pół dnia przesiedziałem na allegro i innych stronach w poszukiwaniu jakichś gotowych zestawów do blacharki ale tego jest tyle że nie mam pojęcia w co ręce włożyć

#blacharstwo #lakiernictwo #mechanika #samochody
handballer - Chciałbym sobie w "domowym zaciszu" pousuwać ogniska rdzy z karoserii (t...

źródło: comment_1658764853B9sFpCUYEeuXDCpTundPIJ.jpg

Pobierz
  • 27
@handballer: to nie jest ognisko rdzy, tylko już kompletnie zeżarte ranty jak zaczniesz to skrobać to nic nie zostanie

jak będziesz chciał to łatać po domowemu to potrzebujesz siatkę https://e-lakiernik.net/ranal-siatka-aluminiowa-mata-naprawcza?gmc&gclid=Cj0KCQjw_viWBhD8ARIsAH1mCd6H8Jag2zNKGXueKYK6K4vucD5T6YKnOrCR9yaN8tuvwVh3tPqjf1YaAq2BEALw_wcB

a resztano normalnie do kupienia szpachla, podklad epoksydowy baza, bezbarwny rstop zeby zdezaktywowac to co we wzerach gdzies tam zostanie
@michallbn: no właśnie ja już tak jeżdżę od dawna a mandatu nie mam zamiaru płacić i wolę trochę samemu zrobić, żeby w oczy nie kuło

@Norskee: @TrocheSmieszne: Reperaturki, wycinanie, spawanie w jakimś warsztacie odpada bo tak jak piszesz nie opłacalne, ale wolę wydać parę stówek i samemu coś porobić, żeby nie kuło w oczy i mieć spokój do następnego przeglądu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@handballer: pędzelki do tego rstopa, jakieś nitro lakiernicze, rstopa zawsze przelewaj w bardzo małej ilości do małego pojemnika bo jest rzadki i idzie go mało. Jakiś jeszcze podkład akrylowy wypełniający no i szpachla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@handballer: ja kupiłem lakier na allegro i nadawał się do pomalowania co najwyżej błotnika od przyczepy a nie samochodu. Kup lakier gdzieś w mieszalni. Ogólnie to najlepiej kup wszytsko w lokalnej mieszalni bo i doradzą dobrze i bywa taniej niż na allegro. I obczaj na yt filmiki chrisfix
@handballer: no właśnie szukałem tematu bo wydawało mi się że postowałem, ale nie znalazłem.

Ja to zrobiłem po lini najmniejszego oporu. Miałem bąble, potem okazało się że zbyt skorodowane i jest dziura, więc musiałem kupić włókno szklane aby ją przykryć.

Najpierw usunąłem rdzy tyle ile się dało, oczyściłem.. i powinno się to pomalowac podkładem i dopiero dawać włókno, ale że ja chciałem na szybko, to po prostu na tą oczyszczoną powierzchnie
r5678 - @handballer: no właśnie szukałem tematu bo wydawało mi się że postowałem, ale...

źródło: comment_1658779603hUGDU0VebZDT3w16OtDuUt.jpg

Pobierz
@r5678: źle to nie wygląda

No ja mam w planach tę rdzę usunąć całą, będę szorował do gołej blachy, więc jak jednak będzie dziura to jestem przygotowany, zamówię włókno i szpachlę (czy tam żywicę)
@handballer: No tylko właśnie w astrach tam jest taka podwójna blacha jak widzisz na jednym zdjęciu i ona tak jakby łączy łuk nadkola z resztą karoserii u mnie już jej nie było, a ten łuk pod blachą jest z jakieś twardej gumy, ale na pewno nie metalowy.

żywica jest do włókna, trzeba się bawić z proporcjami i potem nakładasz żywice na włókno. Szpachla jest do ubytków.. poprawnie to powieniem zdjąć nadkole,