Wpis z mikrobloga

1937 + 1 = 1938

Tytuł: Silmarillion. Wersja ilustrowana
Autor: Christopher John Reuel Tolkien, J.R.R. Tolkien
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★★★
Tłumacz: Skibniewska Maria
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Liczba stron: 484
Forma książki: książka
Wspaniała książka, klejnot w mojej skromnej biblioteczce. Naczytałem się recenzji o tym jak ta książka jest trudna, ile osób ją zaczęło i ile jej nie skończyło. Po przeczytaniu wstępu (listy Tolkiena) myślałem, że dołączę do grupy osób które poddały się w trakcie czytania. Jednak gdy przeszedłem do części właściwej oczarowałem się pięknem historii opisywanej na kartach tej powieści. Książka mimo, że trudna ze względu na liczbę imion, przydomków i lokacji czytało się całkiem szybko, wiadomo nie jest to Hobbit.
Żeby nie było tak kolorowo to niektóre wątki przynajmniej mnie przynudzały, ale to mały procent jak na tak obfite dzieło. W samej książce praktycznie nie występują dialogi i jest to sam opis co niektórych odrzuca, ale ich barwność skutkuje jedynie tym, że musimy robić przerwy na zbieranie szczęki z podłogi aby móc czytać dalej.
Oczarowany sięgam po Niedokończone Opowieści i wyczekuję premiery Księgi Zapomnianych Opowieści ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#bookmeter #tolkien #fantastykabookmeter #fantastyka #wladcapierscieni #lotr #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Yanush3564 - 1937 + 1 = 1938

Tytuł: Silmarillion. Wersja ilustrowana
Autor: Christop...

źródło: comment_1658748152hRuB8cGIJljByOqgfHXHWl.jpg

Pobierz
  • 8
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (4 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-08-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 448

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-03-24 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-03-06 - Użytkownik MorDrakka ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis
Czyta sie szybko, bo ignorujesz 2/3 postaci. Wszystkie imiona brzmia bardzo podobnie i nie ma zbyt dobrze wyjasnionego ciagu chronologicznego. Mimo, że kocham Tolkiena, rzeczywiście opisy byly przepiekne i czytałem tez po angielsku, to jest to kompletnie niezdatne do użytku. Ciagnie sie czesto na siłę, napchane sa dziesiatki bezutycznych, nierozpoznawalnych postaci. Nigdy bym tego nikomu nie polecil w celum innym jak rozrysowanie sobie drzewa genealogicznego bo niczym innym ta ksiazka nie jest
@Krzakol: Znaczy się z tym szybko, to może przesadziłem. Bardziej bym powiedział zadziwiająco płynnie jak na tego typu książkę. Nie jest to Hobbit czy Wiedźmin którego czytasz w jedną noc. Gdy czułem znużenie odkładałem książkę i robiłem przerwę. I tak posiłkowałem się drzewami genealogicznymi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fakt może przepaliło mi styki podczas czytania i dlatego dałem 10/10, ale doceniam po prostu to co Tolkien miał
@Yanush3564 no i to duzo bardziej sie zgadza z moim odczuciem. Rowniez posilkowalem sie drzewkiem i rowniez odkladalem multum razy. Jest to swego rodzaju zerznieta ksiega rodzaju do mitologia śródziemia. Napisana w tym samym stylu i postaci zyja również tysiace lat ;)