Wpis z mikrobloga

Kończę właśnie długi weekend w #londyn i kurde nie mógłbym mieszkać w tym mieście. Jak najbardziej mi się podoba, ma świetne muzea ale ludzie jacyś tacy nieprzyjemni, widziałem sporo sytuacji w sklepach gdzie kłócą się z obsługą i są po prostu wredni.
Może trochę #fatshaming ale ilość naprawdę grubych ludzi jest oszałamiająca, w tym większość to młode dziewczyny
Do tego ten tłok, szaleństwo
Ja już stary jestem i wole jednak swoją malutka #bruksela i #belgia bo #uk choć wygrywa angielskim to jednak tak jak teraz patrzę to jest dla młodych. Jakbym miał 20-25 lat to żyć nie umierać, imprezować i tyle. A teraz to po prostu męczący jest taki Londyn na dłużej niż 4 dni
No i te ceny. Ja nie jestem biedny ale dla mnie tam jest po prostu drogo. I to bardzo
  • 17
@wykopowy_brukselek: Mialem podobne odczucia po odwiedzeniu Londka. Choc co do Brukseli mam dosyc mocno mieszane uczucia to jednak lepiej sie tu czuje (choc laczy mnie z nia tylko praca. Na codzien mieszkam we Flandrii) Ceny tez jakby bardziej przyjazne w Belgii oczywiscie w odniesieniu do UK
@wykopowy_brukselek: Ja podobnie. W 2010 kupiliśmy dom w okolicy Overijse i La Hulpe. Tylko jak mam do klienta jechać w poniedziałek rano to mnie szlag trafia, bo wiem, że będę jechał 1h (czasem nawet dłużej) przez E411, ale porównując wszystkie za i przeciw uważamy, że była to dobra decyzja. Lubie Belgię, a raczej Flandrię. Dobrze się tu mieszka.
@pur3pwnage a ile masz lat? ;) Museum historii naturalnej jest cool. Science museum jest słabe w porównaniu do centrum nauki Kopernik. Ja po prostu lubię polazic po mieście. Targ na nothing hill jest bardzo przyjemny. Lubię nabrzeże od big Bena do tate modern.
@pur3pwnage tak najlepiej bookowac ale nie ma musu. Do science i do historii naturalnej są osobne kolejki dla tych z biletami i dla tych bez. Lepiej pewno mieć bilety ale i bez są się wejść.

V&A jest 100m od historii naturalnej więc warto wejść. Ma przyjemny dziedziniec z fontanna i miejscem gdzie można posiedzieć. Moim najbardziej podobała się galeria chyba 91 w której jest biżuteria;) mnóstwo jej tam jest
@wykopowy_brukselek uwielbiam Londyn, po roku życia mam kompletnie inne zdanie na temat ludzi. Apropos grubość to fakt, ale w Polsce jest zdecydowanie gorzej. Jedyny minus to ceny wynajmu, są one po prostu gigantyczne, sklepy wbrew pozorom mają normalne ceny, restauracyjnie/barowo to zależy, czasem trzeba zakombinować.