Wpis z mikrobloga

Wg gapy w Kambodży będzie coraz lepiej i ludzie z Tajlandii wracają bo w Kambodży mogą zarobić więcej. Trzeba przecież czymś pompować i tworzyć mit krainy miodem i mlekiem płynącej żeby mieć choćby jakiś cień szansy na złapania naiwniaka, który ewentualnie zdecydowałby się skorzystać z jego "profesjonalnej pomocy".

Prawda gapciu jest inna niż ta, którą malujesz swoją wybujałą wyobraźnią. Zarówno Tajlandia i Kambodża to kraje, które funkcjonują w dużej mierze dzięki turystom (ponad 20 procent budżetu Kambodży to BYŁY wpływy z turystyki). W Tajlandii nie jest za różowo pod rządami Prayuth Chan-Ocha co całkiem nie tak dawno przejawiało się między innymi masowymi protestami w centrum Bangkoku - notabene ostro tłumionymi przez tamtejszą policję. Pamiętam, że jeszcze w tym czasie oglądałem trochę Sielską, która była w tym czasie w Bangkoku ale do momentu mojej uwagi nawet się nie zająknęła na ten temat w swoich vlogach.

W rezultacie aktualnej polityki rządu a także braku turystów bardzo dużo firm w Tajlandii bankrutuje lub w najlepszym razie redukuje zatrudnienie. I to właśnie zła sytuacja w Tajlandii jest przyczyną powrotu Khmerów do kraju a nie gapciowe fantasmagorie, że w Kambodży się jakoś polepszyło bo w Kambodży trudno zarobić tyle co w Tajlandii.

Jak już pisałem , w którymś z poprzednich postów podejrzewam, że ten rok będzie dla tych krajów jeszcze trudniejszy bo ceny biletów lotniczych są bardzo wysokie (przynajmniej dla mnie - nie wiem jak inni odbierają praktycznie dwukrotny wzrost cen) co na pewno przełoży się na ilość odwiedzających.

Na zdjęciu kumpel - tajski inżynier po spałowaniu przez policję - najpierw dostał z kopa w skuter potem regularne pałowanie. W załączniku link z opcją do pobrania i angielskimi subami pokazujący, że w Tajlandii podczas protestów (tu z 2010 roku) policja nie przebiera w środkach.
#raportzpanstwasrodka
roo-bin - Wg gapy w Kambodży będzie coraz lepiej i ludzie z Tajlandii wracają bo w Ka...

źródło: comment_1658657419S6IIPqLZz5IGwYtMcZ63pg.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Justyna16: Ja nie uważam, że to "tępy naród". Normalni ludzie, na których codzienność swoje piętno odcisnęła historia choćby w ostatnich zdarzeniach takich jak wojna w Wietnamie i okres władzy Polpota.
  • Odpowiedz