Wpis z mikrobloga

@yhbgrobdoivbvwamsv:

a co jeśli nie gryzie i się tylko bawi?


Co to znaczy, że się tylko bawi? Według prawa nie można spuścić ze smyczy psa, który nie jest odwolywalny. Z jednej strony może to przeszkadzać innym przechodniom, ale też jest to ryzykowne dla psa, że pobiegnie gdzieś, gdzie nie powinien.
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: Dziś właśnie spotkałam takiego delikwenta, który według jego właściciela „chciał się tylko przywitać”. Pana nie interesowało, ze moja suka jest w trakcie cieczki, a dodatkowo chora. Jego 50 kg samca najwidoczniej tez nie ()
  • Odpowiedz
@judqa: z moja goncza przez zgraje takich zjebow na plazy od roku pracuje bo sie nabawila leku do psow jak sie do niej w kolejce praktycznie ustawili. Objaw taki, ze kazdego z daleka musiala obszczekac (metoda na wiekszego cwaniaka narobie halasu to tem drugi nie podejdzie) juz jest ok ale psow jako samcow raczej nie lubi i wiekszosci ze stojacymi uszami. Nie szczeka juz i nie wyrywa sie ale dalej
  • Odpowiedz
@CobaltKinetics: to nawet nie jest kwestia tego czy pies jest groźny. Jeśli nie słucha się york, maltańczyk, golden czy owczarek to się nie spuszcza po prostu. Pies poza kontrolą może przeszkadzać opiekunom z innymi psami, przechodniom itd.
  • Odpowiedz
@CobaltKinetics:

No ale mały pies to #!$%@? takiemu kopa i pójdzie, a przed duzym groźnym już tak łatwo się nie obronisz bez sprzętu.


Ale nie chodzi tylko o ryzyko uszczerbku na zdrowiu. Każdy pies może Ciebie pobrudzić. Albo mały pies może zaczepić małego czy dużego psa, co jest również
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: te psy całą swoją postawą ciała pokazują stres - obniżona pozycja ciałą, oblizywanie się, uszy przyklejone do czaszki, na filmach widać ciągłe korekty i podduszanie. Chyba faktycznie ten akurat nie stosuje elektryków, tylko kolczatki, co zmienia nic, bo zasada działania jest ta sama.

Tak własnie zastrasza się psa i robi posłusznego robota. Potem czasem możesz zrezygnowac z kolców, bo pies za bardzo się boi zrobić cokolwiek bez komendy. To
  • Odpowiedz