Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@Waski_jest_debesciak: Wszystko jest kwestią odpowiedniej tresury. Zwykle jest tak, że jak właściciel debil to pies też i właśnie #!$%@? takie tarło jak ten na drugim przykładzie na załączonym filmiku. Psy są zajebiste, tylko trzeba im poświęcić bardzo dużo czasu jak już się zdecydujesz na zwierzątko. No chyba że ci nie zależy i chcesz mieć bezmózgą zabawkę do przytulania.
@ktomizajalnazwy No właśnie niekoniecznie. Z mojego doświadczenia z psami wynika że są psy bardzo inteligentne i są też głupie jak but. Miałem kiedyś golden retrievera który sam garnął się do nauki, potrafił zaganiać bydło mimo że nikt mu tego nie pokazywał. Z kolei obecnie mam kundla który jedyne co potrafi to porwać kurę gdy ktoś zapomni zamknąć jego kojca.
@pss8888 a ty sobie zdajesz sprawę z tego, że psy do pracy również trzeba szkolić 'żeby nie ruszyły kury'?

Nie ma takich psów, które wszystko wiedzą od urodzenia.

Dzisiaj ludzie nie mają ciepliwosci i nie potrafią narzucić dyscypliny sobie a co dopiero psom. Każdy by chciał żeby jego pies się zachowywał po tygodniu szkolenia jak pies na wystawie.
Być może, ale miałem wiele psów (w tym wspomnianego goldena) które były wystarczająco inteligente aby się zorientować że to coś złego.


@matka_boska_w_klapie: Po prostu są rasą uległą, mało agresywną, bez cech łowieckich. Psy same z siebie nie wiedzą co jest dobrem, a co złem xD Podobnie jak ludzie, steruje nami moralność, wychowanie, ostracyzm, konsekwencje i hormony (choćby konieczność przetrwania). Dla ludzi z innych kultur odmienne zachowania są dobrem i złem, które