Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
- mocne OCD. Sprawdzam prawie wszystko, krany, okna, sprzęt elektryczny, zawartość portfela (czy nic nie zgubiłem), a nawet aktywność w social mediach. Męczą mnie natrętne myśli, np. gdy zasypiam nachodzi mnie myśl sobie co będzie jak dostanę wiadomość że coś się stało rodzicom itd.
- fobia społeczna. Problemy z poznawaniem ludzi (siedzę i się nie odzywam jakbym był obrażony), chaotyczne budowanie zdań, strach przed wystąpieniami publicznymi, nawet w zdalnej pracy co dość znacznie ogranicza rozwój mojej kariery. Sama myśl o zmianie pracy i przechodzeniu przez rekrutację mnie stresuje. Przyspieszone bicie serca i odruch wymiotny nawet gdy muszę gdzieś zadzwonić (chociaż to zależy od dnia, czasami mam wywalone). W związku z tym wszystkim:
- prokrastynacja. Wszystko odkładam na później bo boję się że nie będzie to zrobione idealnie, na 100% więc po co w ogóle zaczynać? Przez całe studia odkładałem naukę na ostatnią chwilę, a w sesji myśli samobójcze i ataki paniki.
- problemy z koncentracją. Co chwila łapę w pracy za telefon, na studiach odpływałem myślami w trakcie nauki. Dodatkowo jak muszę się skupić to muszę ruszać nogą/obgryzać paznokcie/drapać głowę/przygryzać policzki czy skubać coś, strasznie wkurzające dla mnie i dla otoczenia, jakieś #adhd czy nie wiem co.

Chciałbym ogarnąć swoje zdrowie psychiczne bo mocno blokuje mój rozwój i czuję jak życie ucieka mi przez palce. Iść od razu do psychiatry po #ssri czy może najpierw psycholog? Obawiam się, ze nie będzie mnie stać na długą terapię u psychologa.

#fobiaspoleczna #ocd #nerwicanatrectw #prokrastynacja #psychologia #psychiatria

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62dc2658f242eefd0a1cb4ad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 7
DrapieżnaFranca: Poczytaj o ADHD u dorosłych i zastanów się czy to pasuje do ciebie i czy było tak zawsze od małego. Jeśli tak, to rozważ wybrać psychiatrę, który ma jakieś doświadczenie z leczeniem ADHD u dorosłych, bo zdaje się, że spora część recepciarzy to konowały, co będą szukać problemu wszędzie tylko nie tu.

Tu masz link po polsku np.: https://www.mp.pl/pacjent/psychiatria/choroby/74504,zespol-nadpobudliwosci-psychoruchowej-z-deficytem-uwagi-adhd-u-doroslych
---

Zaakceptował: sokytsinolop
be96e372e5: @Kamero: A czy ja gdziekolwiek zasugerowałem, że ma się samozdiagnozować i pójść do lekarza wysępić metylo? OP wspomniał o ADHD, pyta o psychiatrę. Zalinkowałem informacje o ADHD, zasugerowałem wybrać lekarza, który ma doświadczenie, bądź diagnozuje ADHD. Zauważyć, że lekarze z wiedzą o ADHD nie diagnozują tylko ADHD.

Także nie słuchaj chłopa wyżej, bo nie umie czytać.
---

Zaakceptował: karmelkowa