Wpis z mikrobloga

@PandaCKratka: Podam Ci to na przykładzie z Akademii Chłopskiego Rozumu, tj. w czym rzecz.

Poznań liczy 540 000 mieszkańców. 80% Polaków nie posiada oszczędności, tj. większych niż 10k czy coś takiego. XD

Przyjmijmy więc, że w pozostałych 20% - 1% posiada po 500k w gotówce (średnio) - to daje z grubsza 5500 Poznaniaków, którzy mogliby kupić mieszkanie za gotówkę, obojętnie czy inwestycyjnie czy na własne potrzeby.

Myślę, że te 1%, którzy
A dodajmy jeszcze, że niekoniecznie każdy kto ma setki tysięcy w gotówce chce pakować ją w nieruchomości. Z reguły jak ktoś zgromadził taką kasę to już jakąś nieruchomość posiada.


@mickpl: Ci najbogatsi mieszkają w domach, a szczególnie w Poznaniu, gdzie w granicach miasta masz bardzo dużo wolnych działek budowlanych które są dobrze skomunikowane
Ci najbogatsi mieszkają w domach, a szczególnie w Poznaniu, gdzie w granicach miasta masz bardzo dużo wolnych działek budowlanych które są dobrze skomunikowane


@SzitpostForReal: aktualnie ciężko znaleźć działkę w rozsądnych pieniądzach pod Poznaniem. Bez 350-450k w odległości ok 20km od centrum nic nie znajdziesz sensownego.
aktualnie ciężko znaleźć działkę w rozsądnych pieniądzach pod Poznaniem. Bez 350-450k w odległości ok 20km od centrum nic nie znajdziesz sensownego.


@Tomus88: to zależy ile uważasz za rozsądną cenę za działkę, ja mam w Poznaniu znajomych i widzę, że z ich/mojej perspektywy nie jest tak źle.
@SzitpostForReal: Kupiłem działkę w zeszłym roku za 200k i uważam to za dobrą cenę, rozsądna to 200-300k. Mnie interesował zachód Poznania, tj. Tarnowo Podgórne, Lusowko, Rokietnica, Kiekrz. Przez ostatnie dwa lata działki były masowo skupywane przez lokalnych deweloperów i ceny w tym czasie praktycznie się podwoiły.