Wpis z mikrobloga

hej, chcę kupić zestaw nowych opon do mojego wozidła, silnik 2.0 200KM
opony mają być całoroczne. jazda głównie po mieście, ok. 2-3 razy na miesiąc trasa 150km w jedną stronę.
rozmiar 225/45/r18. auto nie jest używane do bardzo agresywnej jazdy - co najwyżej dynamicznej.
przebieg ok. 10k km rocznie.

w innym aucie mam micheliny crossclimate, ale rozmiar mniejszy i kupione na promocji więc i były tańsze.
zastanawiam się czy warto do nich dopłacać? micheliny są super brak zastrzeżeń, ale pytanie czy odczuje różnicę biorąc np. hankooki? tez mają bdb opinie, a cena niższa.

Biorę pod uwagę:
1. Hankook Kinergy 4S2 H750 225/45R18 95 Y - 2 272 zł - super cena względem możliwości i opinii
2. Michelin CrossClimate+ 225/45R18 95 Y - 3 027 zł - topka wśród opon, świetny wybór, ale niestety drogi
3. Nokian Seasonproof 225/45R18 95 V - 2 567 zł - coś pośredniego, ale czy warto dopłacić względem hankooków?

Bridgestone i Continentale raczej odrzucam, ponieważ są tylko trochę tańsze od Michelinów, a przegrywają większość testów z nimi.

Na czym mi zależy:
-głośność - aby uszy nie odpadły od hałasu
-bezpieczeństwo - wiadomo
-jakość - aby nie trzeba było reklamować z jakiegoś powodu co chwilę

#opony #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #michelin #hankook #nokian
mmenelica - hej, chcę kupić zestaw nowych opon do mojego wozidła, silnik 2.0 200KM 
...

źródło: comment_1658592801ARjGF4P5Nl6Nk9x4jE78n3.jpg

Pobierz

co wybrać?

  • hankook 28.2% (20)
  • michelin 53.5% (38)
  • nokian 18.3% (13)

Oddanych głosów: 71

  • 17
@mmenelica: zdecydowanie michelin jak chodzi o całoroczne, to jedne z niewielu całorocznych, które faktycznie jako tako się potrafią zachować w skrajnych warunkach zarówno latem jak i zimą, dlatego kosztują tyle ile kosztują
@mmenelica: a gdzie odpowiedż żadna z powyższych?

Masz Pirelli SF2, masz Vredesteina Quatraca.. czy jeszcze inna alternatywa w postaci polskich dębic navigatorów 3.

CC+ to stary model który był #!$%@?, szybko tracił właściwości. jest już CC2 gdzie podobno usunęli ten problem. Nokian pęka, #!$%@? guma
bridgestone nie nadaje się na lato. ściera się i rozpada w wysokich temperaturach.
@jajcek: koniec końców Continentale AllSeasonContact xDD kupiłem w sierpniu to wyszły mnie 2700 zł z rocznika 2022. z tego co widze, to dzisiaj są po około 3000 zl więc dobry deal. Stwierdziłem, że dopłacę do klasy premium, nie była to aż tak duża różnica przy takiej kwocie.

Ale z tej dwójki na milion procent skreśliłbym nokiany. Rusko-fiński shit - chwalą się że marka fińska, a na oponach często made in russia.
@Docent_Jan_Mula: Jeżeli chodzi o zimowe warunki, to właśnie w jednym mam Blizzak LM05 w drugim te hankooki i jakiejś większej różnicy pomiędzy nimi nie odczuwam więc plus dla Hankooka. Mieszkam na górce (Małopolska) i nie miałem problemu wyjechać nimi po świeżym śniegu. To chyba zasługa tego bieżnika w jodełke. Jeżeli chodzi o hałas to ciężko porównać ale nie są jakieś specjalnie głośne, napewno zarówno jeżeli chodzi o hałas jak i właściwości