Wpis z mikrobloga

Czy samo wychodzenie z sztanga z większymi ciężarem pomoże mi w utrzymaniu jej przy przysiadzie? Bo robiac przysiady mam przeczucie, ze mógłbym jeszcze coś dołożyć bo nogi dają radę, ale ogranicza mnie utrzymanie tej sztangi i nie wiem czy takim ćwiczeniem mogę to poprawić.
#mikrokoksy #silownia
  • 6
@Arekt: Ja bym powiedział, że nie. Utrzymanie sztangi w pozycji startowej a utrzymanie sztangi w pełnym przysiadzie to duża różnica. Może trochę pobudzisz układ nerwowy i wracając do poprzedniego ciężaru będzie się wydawał z początku nieco lżejszy, jednak to co kulało nadal będzie kuleć i skupiłbym się na pozycji na mniejszym cieżarze
@Arekt:boisz się że ci spadnie z pleców czy że cię złoży jak scyzoryk? Jak pierwsze to pobaw się z szerokością chwytu i ustawieniem na plecach jak drugie to mi bardzo pomogły siady z pauzą
Bo robiac przysiady mam przeczucie, ze mógłbym jeszcze coś dołożyć bo nogi dają radę, ale ogranicza mnie utrzymanie tej sztangi


@Arekt: jeżeli siadasz highbarem to możesz ew. spróbować lowbar, wtedy plecy powinny Cię mniej ograniczać
lub możesz siadać tak jak siadasz, a potem w ramach akcesorium po prostu skatować nogi na np. hack squatach
@Arekt: na takim średnio-zaawansowanym etapie, to może być pomocne ćwiczenie. W starych sekcjach trójboju jeszcze tak trenowano - wychodzisz z maxem albo trochę więcej, trzymasz 10 sekund i po tym odkładasz na stojaki.
Tylko ta metoda ma dosyć spore wady, bo w zasadzie każdy spacer ze sztangą to spore ryzyko wypadku i kontuzji, nawet większe, jak wykonywanie samego przysiadu. Poza tym od odpowiednio dużego ciężaru wszystko i tak już mocno gniecie,
@Arekt: dobre ćwiczenie przed testem maxa to wziąć sobie właśnie więcej kg z 10-20 kg i po prostu stać z tą sztangą z 15-30 sekund i odłożyć. Potem twój max do którego będziesz podchodzil będzie wydawał się lżejszy. To samo w wyciskaniu

Tylko poproś o asekurację czy zapnij piny wysoko żebyś się czasem nie zabił ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)