Wpis z mikrobloga

@Ziombello Zawór automatyczny lub odkręcany, znajdujący się najczęściej w bocznej części koperty zegarka, służący do uwalniania cząstek helu z zegarka, przedostających się i gromadzących się w jego wnętrzu pod wpływem występowania długotrwałego wysokiego ciśnienia powietrza.

Jest przydatny jedynie w przypadku pracy na bardzo dużych głębokościach, wyłącznie w suchym kombinezonie, batyskafie, bądź w dzwonie kesonowym.

Kompletnie nieprzydatny do bezpośredniego nurkowania w wodzie przy użyciu akwalungu (czyli butli i aparatu oddechowego).

Podczas nurkowania w
@Kano7: Tez fajny kolorek, ta bransoleta jest super, ale wole skórzane paski i pewnie jak mi się znudzi to zarzucę tutaj jakaś skore czarna albo brązową. Jeśli chodzi o niemieckie dni tygodnia to nie specjalnie, ale byłem u zegarmistrza i na to wyglada ze mam niemiecki model xd Niech się nam noszą te automaty i żebyśmy tylko nie popełnili żadnych błędów, bo szkoda kasy na remonty i naprawy automatu
@Duckkiller: Pewnie będzie na specjalne okazje, ale jako, ze automat to będę narazie codziennie chodził, żeby działał. Piękny model tissota :) mi narazie kwarce sie znudziły przez ta ich lekkość, a tutaj czuć dziada na ręku i cała ta otoczka związana z mechanizmem, ale to mój pierwszy, wiec mówię bardzo subiektywnie