Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@MalowanyPtak: w ubiegłych latach tak korzystałem z klimy po kilka dni w roku, a w tym roku to już zbiorą się dwa tygodnie działania chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mi klima uratowała życie zimą dwa lata temu. Gdy były największe mrozy padło nam ogrzewanie w budynku, wysiadł kocioł gazowy. Prawie dwa tygodnie bez ogrzewania a wtedy akurat były duże mrozy. Inni lokatorzy marzli a my sobie elegancko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MalowanyPtak: na starość coraz gorzej się znosi upały... Ja tam nadal na biedaka i bez większego problemu bez klimy żyje te dwa tygodnie w roku. Gorzej resztę roku xD
I jak tam wszyscy "klimatyzacji się używa przez dwa tygodnie w roku"?


@MalowanyPtak: wystarczy mieć styropian na ścianach i osłonę okien od bezpośrednich promieni słońca, np. daszkiem, czy żaglem na tarasie i nawet od południowego zachodu nie potrzeba klimy.

A dzisiaj nie jest gorąco z powodu słońca tylko z powodu napływu gorącego powietrza. Okna z pakietem potrójnym super izolują.
jak dwa tygodnie temu było 10 stopni to grzałeś chatę klimą? :)


@Zajf: dużo lepsze grzanie, niż grzejnikiem. Ustawisz się w ciepłym wiaterku i gitówa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wystarczy mieć styropian na ścianach


@Wychwalany: zrób to w budynku, którego nie jesteś właścicielem, powodzenia.

Zrobiłem kiedyś taki durny eksperyment, wstawiłem styropian od wewnątrz. Idiotyczny pomysł, nic nie daje.
wstawiłem styropian od wewnątrz.


@sasik520: nieee, ciepło trzeba pozostawiac przed murem, przed oknem. Jak juz wejdzie ciepło do środka to nie wyjdzie. Jak masz balkon, taras to stawiasz tam parasol, żagiel, jak nie masz to mozna rolety zewnetrzne (nie te antywlamaniowe, tylko materialowe np. refleksole, albo oklejasz szyby folia od zewnatrz). Zasloniecie okien od wewnatrz malutko daje bo slonce pokona szybe, odda cieplo na rolecie wewnetrznej i to cieplo pozostanie bo
@Wychwalany: Często zarządcy robią problemy z montowaniem czegokolwiek na zewnątrz okien. Według mnie to jest właśnie bardzo ekologiczne, bo klimatyzacja ma mniej do roboty, a dla niektórych w ogóle nie będzie potrzebna.