Wpis z mikrobloga

Jak często spotykasz się z badaniem wód gruntowych przy budowie?

@Jaroslaw_Keller: U mnie były robione. Tak przynajmniej twierdził poprzedni właściciel domu.

@asasello: Teraz ogarnąłem o co ci chodzi. Elewacja jest powyżej izolacji pionowej, a musi być lekki margines aby wilgoć nie dostawała się za elewację. Niektórzy zasłaniają izolację pionową klejąc np. kafelki na to, stąd możesz mieć wrażenie, że u innych tego nie widać. W przypadku mojego domu który kupiłem,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asasello: masz tak w projekcie przecież wiec zrobili dobrze a lepiej jak wejście jest wyżej niż teren bo inaczej przy większym deszczu woda może się wlewac do środka
@darek-jg: nie no spoko, że jest wyżej, ale chyba lepiej byłoby mieć wejście 20 cm wyżej poziomu gruntu aniżeli 50cm. W projekcie jest inaczej, to co pokazałem to moje zobrazowanie stanu obecnego. I teraz nie wiem, czy budynek został za wysoko posadowniony, czy co.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asasello: samo tak im wyszło bo najpierw ocieplili bloczki styrodurem i obsypali a potem pezy ociepleniu polecieli od razu grubszym styro z elewacji. Jak nie masz jeszcze tynku to możesz zrobić te 25 cm czy więcej nawet elewacji jakp cokolik tynkiem mozaikowym np i obsypać żwirkiem i będziesz miał teren wyżej
@darek-jg: no niestety, elewacja już prawie skońćzona, chyba muszę przerobić trochę projekt zagospodarowania terenu i dorzucić stopnie. Nic chyba lepszego nie wymyślę. Trochę wjazd do garażu będzie słaby, bo muszę rampę zrobić z dużym spadkiem (jakieś 10%) jeszcze się okaże, że podwoziem będę haczył o podłoże ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@asasello: na rysunku co podałeś jest, że cokół jest 25cm nad poziomem gruntu no i to jest ok chyba, że ja czegoś nie rozumiem? Garaż przeważnie się robi niżej niż resztę domu.