Wpis z mikrobloga

Mirki, czy jest jakaś uproszczona forma zgłaszania wykroczeń drogowych, ale niezwiązanych z agresją (więc stopagresjidrogowej... pewnie nie jest odpowiednim miejscem)?

Chodzi o to, że u mnie na osiedlu kierowcy bardzo często wjeżdżają wprost ze skrzyżowania, przez przejście dla pieszych, na chodnik pomiędzy krzakami i tam parkują (w strefie zamieszkania), żeby mieć parę kroków bliżej do sklepu. Wyznaczone miejsca parkingowe zazwyczaj są dostępne kilka metrów dalej.

Dzisiaj zwróciłem jednemu kierowcy uwagę na to, że wjechał po przejściu dla pieszych na chodnik i zaparkował w miejscu niedozwolonym. Odpowiedział mi ignorancko, ale nie agresywnie, żebym go zgłosił, ale nie chce mi się z tego powodu iść na komendę.

#prawo #parkowanie #patologiazmiasta #samochody
  • 2
@goodOldSaracen: Jakie miasto? Może jest obsługiwane przez uprzejmiedonosze.net. W Poznaniu nie zauważyłem, żeby to przynosiło jakiś efekt. Mam na osiedlu tę samą sytuację. Idę chodnikiem, dziecko jedzie rowerem obok, a przez przejście dla pieszych wjeżdża taksówka i jedzie po chodniku. No spoko. Pamiętaj, dziecko, że nawet na chodniku samochody mogą Cię potrącić.
Poza tym codziennie rano i po południu kurier Inpostu jedzie sobie 100 metrów wzdłuż chodnika żeby podjechać pod sam