Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #polska #opinia #glupiewykopowezabawy #miasto #poziomzycia #ciekawostki #pytanie #dyskusja
Ogólnie wybaczcie za spam tagami, ale jestem ciekaw różnych opinii.
https://podroze.gazeta.pl/podroze/7,114158,28706238,najszczesliwsze-miasta-w-polsce-jest-tez-czarna-lista-raport.html#s=BoxOpImg6

NAJNIŻSZY POZIOM SZCZĘŚCIA
1. #czestochowa halo, skąd ten smutek i zwątpienie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
2. #kalisz
3. #rudaslaska
4. #nowysacz
5. #kielce
6. #koszalin
7. #sosnowiec
8. #chelm
9. #gorzowwielkopolski
10. #tarnow

Są jacyś mieszkańcy którzy mogą się wypowiedzieć? Niektóre miasta mnie nie dziwią jak Kalisz i Tarnów o których słyszałem opinie o martwym mieście a taki Tarnów dodatkowo jest sypialnią Krakowa.

Za to bardzo ciekawi mnie skąd taka różnica między"
- #katowice i #tychy vs #rudaslaska i #sosnowiec, przecież te miejscowości są praktycznie jedna obok drugiej.
Osoby mieszkające tam są w stanie się wypowiedzieć?

NAJWYŻSZY POZIOM SZCZĘŚCIA
1. #gdynia
2. #gdansk
3. #zielonagora
4. #tychy
5. #bielskobiala
6. #szczecin
7. #rzeszow
8. #katowice
9. #poznan
10. #krakow

#gdynia i #gdansk jest spoko, fajnie tam macie i sam chciałbym tam mieszkać, jak zresztą chyba większość osób w Polsce więc dwa pierwsze miejsca nie dziwią.
#zielonagora - u was faktycznie tak fajno?
10 miejsce #krakow, chyba za długo tu siedzę i smog przeżarł mi mózg bo nie wiem czy umieściłbym to miasto w TOP10, chyba że tym negatywnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziwi mnie na liście #rzeszow i #poznan, ale może faktycznie dobrze się tam mieszka?

Zapraszam do grzecznej dyskusji i jeszcze raz przepraszam za spam tagami i zawołanie połowy wypoku.
Pobierz Krs90 - #oswiadczenie #polska #opinia #glupiewykopowezabawy #miasto #poziomzycia #cie...
źródło: comment_1658327547MMmHVdcpdjMH13TyLim2Ot.jpg
  • 15
@Krs90: skąd te dane i co to jest "poziom szczęścia"? Byłem ostatnio w zielonej górze i ewidentnie to miasto szczęśliwe nie jest XD
Chyba że szczęście to dużo lasów, bezrobocie i niskie ceny nieruchomości
@Krs90: Ciężko mi tu porównywać "szczęście" w miastach, ale jestem z #tychy a mieszkam trochę w #krakow. Tychy mają na prawdę dobrze zaplanowaną urbanistykę, niewiele problemów komunikacyjnych. #krakow mógłby brać przykład jak planować i budować ścieżki rowerowe nie robiąc tego kosztem podróżujących samochodem.
Samorząd sobie dobrze radzi, miasto nie ma większych problemów z finansowaniem typowych zadań miasta. Lepsze baseny niż w #krakow xD
Malomiejski, spokojny charakter, ale dzięki przemysłowi nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@rychupeja: no dużo lasów i tanie nieruchomości to jest argument, a to bezrobocie to nie wiem skąd wziąłeś, okolice 3%, jak wiele innych miast np. Szczecin. Sam pochodzę z tamtych rejonów, a od 8 lat mieszkam we Wrocławiu i zamierzam wrócić. Fajne miejsce do życia, łączące zalety jakie daje miasto, jednocześnie nie będąc aż tak wielkim, żeby załatwienie czegoś na drugim jego końcu zabrało ci 2h drogi.
@Patyk_: ups, rzeczywiście pomyliłem, nie chodziło mi o bezrobocie tylko o brak perspektyw na pracę na poziomie wyższym niż mid-low, małe zagęszczenie ciekawych miejsc do pracy, co przekłada się na żałosne wynagrodzenia. No chyba że ktoś pracuje zdalnie, ale to też myślę że wtedy są setki ciekawszych i przede wszystkim ładniejszych miejsc, bo co by nie mówić, to zg jest niesamowicie brzydka
@rychupeja: Mordo to jest ranking. Jeśli w Zielonej Górze ludzie bardzo wysoko oceniają koszty życia, komfort (brak hałasu, realizowana idea miasta 20 minutowego) czy genialny dostęp do natury to sumarycznie może wyjść, że z nawiązką nadrabia to mankamenty gospodarcze. Ale i gospodarka nie jest w złym stanie - Zielona Góra jest na tyle bogata, że jako jedyne miasto w województwie płaci janosikowe. A patrząc po planach miasta w wejście w Elektromobilność