Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
#transport #bekaztransa #przemyslenia Czy ja mam wrażenie że połowa wykopu sobie nagle wzięła za swoich największych wrogów kierowców zestawów i nie ma dnia żeby nie Pękała komuś dupa że ktoś wyprzedzał na autostradzie albo że stają na dziko na parkingach. Serio tak was boli to wyprzedzanie że codziennie musicie się o to srać? Kolejny raz w zeszłym weekend robiłem 1500km po polskich drogach osobówką i standardowo nie miałem się do czego dojeabac u kierowców zestawów może z 3 razy zwalniałem bo się wyprzedzali ale byłem daleko i na luzie puściłem sobie gaz i zanim dojechałem to już skończył. Za to 6 geniuszy z osobówek zrobili mi niebezpieczne sytuacje i dwóch chłopaków mi szeryfowalo i robiło awaryjne hamowanie bo wyprzedzam ciężarówki tylko z prędkością 135 na tempomacie oczywiście marki nie bez znaczenia audi i merc reszty sytuacji nawet nie opisuje bo szkoda strzepic ryja a wchodzę na wykop i znowu okazuje się że to ciężarówki zatruwają mi życie bo się wyprzedzają i do tego stają na miejscach do osobówek !! I śmierdzą i jak mogą być tak egoistyczni że wykonują swoją pracę zatruwając mi życie. Im dłużej jeżdżę tym lepiej mi się jeździ z ciężarówkami na drodze które jako tako są stabilne a potem wjeżdżam w niedzielę na a2 wwa-strykow i mam wrażenie że co drugi nie widz
i drogi poza swoim zderzakiem przednim a połowa osób z niemieckimi numerami to chyba prawo jazdy w laysach znalazły czasem aż sobie ustawiam jak jest taki ruch 88 tempomat i jadę za tą ciężarówka w spokoju i wiem przynajmniej że nic nie odpoerdoli i jedzie do przodu nie trzeba co chwilę zwalniać /hamować
  • 27
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@lofix: chyba tak mam wrażenie że nagle wyjechały paniska z centrum na wakacje i są zdziwione że są też inni uczestnicy dróg
  • Odpowiedz
@matryja: a czego się spodziewać po dzieciakach na wykopie? Wystarczy wejść w jakieś znalezisko na głównej odnośnie ruchu drogowego, by się dowiedzieć, że dla większości tych kierowców, wyprzedzenie rowerzysty stanowi nie lada wyzwanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CzarnyGK: ale co cię boli że chłop wyprzedza przez 30 sekund. Puść gaz jak widzisz że to robi i na luzie sobie dojedź trochę mniej egoizmu na drodze a więcej chillu
  • Odpowiedz
@matryja: Wyprzedzanie się dwóch ciężarówek, które trwa 30 sekund to jest dość optymistyczne założenie.

Jadąc osobówką i zwalniając przez takie manewry więcej tracę ja, niż szofer ciężarówki zyskuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CzarnyGK: tak oczywiście a jak musisz zwolnić bo osobówka wyprzedza z prędkością 96 to też wszędzie narzekasz jakie są #!$%@? te osobówki i że kierowcy to podludzie ? W sobotę miałem 4 takich agentów na S5 /s11/a4 i a1 prędkość 90-100 wyprzedzania ale nie krzyczę że dla takich ludzie jest miejsce w piekle bo musiałem zwolnić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CzarnyGK: do tego większość wyprzedzań trwa 30-70 sekund zależnie od różnicy chyba że wyprzedzający jest przychlastem i da pedał w podłogę po tym jak zacznie wyprzedzać go
  • Odpowiedz
@matryja: Tak, kierowcy osobówek również potrafią zatamować lewy pas przez swoją krótkowzroczność i ich wrzucam do tego samego wora, co sioferów opisanych powyżej.

Problemem jest bardzo niski poziom "kultury jazdy" i świadomości wśród kierowców, jak powinno się jeździć drogami kategorii S lub A.
  • Odpowiedz
@CzarnyGK: ale to o czym ty mówisz jest książkowym przykładem braku kultury na drodze. Nikt nie gwarantuje ci że po A i S masz jechać z prędkością maksymalną, a ty się stresujesz i jakieś piekło wzywasz. Ktoś czuje się na siłach jechać 100kmh po autostradzie niech tak jedzie i niech wyprzedza do woli. Jak będzie miał miejsce to zjedzie na prawy pas. I jeszcze jedno, ciężarówki muszą być na autostradzie a
  • Odpowiedz
@i-kamieni-kupa: Jak ktoś chce jechać 100 km/h to proszę bardzo, ale jak chce wykonać manewr wyprzedzania, to niech zrobi to w taki sposób, aby gość jadący za nim, te powiedzmy 40 km/h więcej, nie musiał wyhamowywać.

Co to za farmazon, że ciężarówki muszą jeździć autostradą? Przecież mamy w Polsce sieć dróg krajowych, na których bez problemu mogą jeździć.

Przyjmuję do wiadomości, że nikt nie jest nieomylny i każdy popełnia błędy, jednak
  • Odpowiedz
Co to za farmazon, że ciężarówki muszą jeździć autostradą? Przecież mamy w Polsce sieć dróg krajowych, na których bez problemu mogą jeździć.


@CzarnyGK: może po to by odciążyć lichą sieć dróg krajowych. Obwodnic też nie budujmy, przecież można przez miasta jeździć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@CzarnyGK: Autostrady są budowane głównie dla transportu ciężkiego łbie. W wielu miejscach w Europie jest wręcz nakaz jeżdżenia dłuższą droga ale autostrada dla tra sportu. Mało tego, budowane i utrzymywane są z kasy spływającej z transportu. Twoje 7zł za dwie bramki nie pokrywa nawet kosztów odśnieżania pobocza xd
  • Odpowiedz
@matryja: Z doswiadczenia zawodowego powiem, kierowcy ,,zestawów" to w dużej częsci: kłamcy i buraki. Standardem jest kłamanie że im się czas pracy kończy i inne wałki.
  • Odpowiedz