Wpis z mikrobloga

Dostałem możliwość awansu do biura, miałbym się zajmować planowaniem produkcji i zamówieniami. Do tej pory byłem jednym z dwóch magazynierów, praca dość lekka jak to na #magazyn ale kasa 3,5-4k w zależności od miesiąca, w biurze 4-4,5 max #januszex Mam też propozycje pracy w firmie znajomego #budowlanka tynki maszynowe gdzie pracuje mój brat. Zarobki 6k mies, pracy więcej i cięższa, ale pracy fizycznej się nie boję od młodego byłem przyzwyczajony.
Mam dylemat bo nie wiem która prac e lepiej połączyć z własnym biznesem który od niedawna prowadzę. Nie jest to nic wielkiego nie przynosi też kokosów (1-2k mies na czysto) wymaga poświęcenia około 2 godzin dziennie, latem trochę więcej, czasem też muszę wziąć dzień lub dwa urlopu raz na 2 tygodnie. I tutaj praca w budowlance mi na to pozwala - miałbym układ że jak potrzebuje wolne to biorę bezpłatny i git. W obecnej pracy już jest kręcę ie nosem gdy chce 2 dni urlopu nieplanowane a co dopiero jak będę miał bardziej odpowiedzialne stanowisko. Dlatego zastanawiam się nad zmianą pracy, tylko mam obawy że po powrocie z pracy o 17 i #!$%@? jeszcze 3 godz u siebie nie będę miał życia ani siły na cokolwiek. Plus taki ze nie wydawałbym 600zl na paliwo jak teraz tylko max 100.
#praca #pracbaza #biznes #januszex
  • 13
@NexciaK: z tym że w biurze zarobię 3,5 k po odjęciu kosztów paliwa a stres i odpowiedzialność dużo większą, partnerka nie pracuje obecnie przez chorobę więc za 3,5k utrzymać się w 2 osoby jest ciężko tym bardziej w dzisiejszych czasach #inflacja (własną działalność daje jakiś tam dochód ale też wymaga inwestycji co jakiś czas więc póki co nawet nie liczę)
@NexciaK: długofalowe korzyści można zakładać dopiero wtedy, kiedy aktualnie wykonywana praca zapewni wyżywienie i dach nad głową. Jeżeli nie to nie ma co jej nawet rozważać, nawet jeśli daje możliwość rozwoju
@Wink: Mhm, a w budowlance dostanie to na umowie na papierze?
Bo trzeba tez zakladac zle scenariusze. Choroba/wypadek/korona - lepiej miec placone z wiekszej puli.
@prv3: Budowlanka. Tak, wiem, jestem różowa więc co ja się tam znam, ale powiem Ci ze biuro po jakimś czasie to tragedia, przynajmniej dla mnie. Ciagle siedzenie na dupie przy kompie to tragedia+problemy z oczami. No i przede wszystkim pieniądze. Bez kasy ciężko się żyje a na budowie zarobisz sporo więcej + bez problemu dostaniesz wolne na swój biznes. Ja bym bez wachania brała budowę (jeśli normalnie umowa o prace będzie
@Vivala3456: na magazynie i tak robię więcej niż powinienem, a pensja już nie wzrośnie za to co tam robię, chciałem więcej zarabiać więc dostałem propozycję biura - jedyna opcja w tym małym januszexie na większą kasę
@Beesly może to trochę głupie ale z własnego doświadczenia gorzej znoszę stres psychiczny niż fizyczny