Wpis z mikrobloga

@Variv: "przecieki" i zapowiedzi to jedno - a prawdziwe benchmarki zrobione przez porządnych recenzentów (jak Gamers Nexus) to drugie - przed premierą przecieki i zapowiedzi są 2 x szybciej, a potem wychodzi, że tak nie bardzo ;) więc ja bym się nie nakręcał dopóki nie będzie niezależnych testów rzeczywistej karty. Z dostępnością 4090 pewnie nie będzie problemu, a cena - taniej niż $1500 to raczej nie będzie ;)
via Android
  • 0
@ampcode No to tylko syntetyk. W syntetyku to wszysto jest możliwe. W grach to co innego.

Ja i tak gpu zmieniać nie będę ale przyszłość PC wygląda ciekawie - duzo nowości będzie. Nowe gpu, nowe cpu.
@Variv: Jak to co dwa lata mniej wiecej - nowe GPU/CPU ;) mocniejsze, lepsze i bardziej prądożerne :P z moim 3090 to jedyne co mogłoby mnie przekonać do wymiany - to jakiś uber skok wydajności dla MSFS w VR, musiałoby skoczyć od tego co jest o jakieś 1.5-2x, w co bardzo wątpię.
@only: Wiem, testowałem już DLSS - daje na 3090 ~10-15 fps więcej maksymalnie. Czy nowa generacja da w rezultacie 90 fps? uwierzę jak zobaczę, 3090 wg. zapowiedzi też miało być ogólnie 1.8-2x titan rtx (czy też 2080ti), w praktyce to wychodziło bliżej 1.2x. Stabilne 90+ fps w MSFS w VR (przy wszystkich ustawieniach wymaksowanych) dla HP Reverb G2 (czyli 2x 2160x2160 pikseli), to może mnie przekonają ;)
@sugardaddy: HP Reverb G2 to ponad 4k rozdzielczości, do tego MSFS jest bardzo wymagający jak się wymaksuje ustawienia - za to piękny ;) Nie przeszkadza, przed updateami bywało 30fps, jak nie ma stutteringu (czyli jest płyne 30fps) to nie ma problemu - to symulator lotniczy, nie ma szybkiego tempa rozrywki, więc takie 60fps w niczym nie przeszkadza.