Wpis z mikrobloga

@Catmmando: przepis to zadna tajemnica, kazdy pracownik zna. Poza tym ciasto jest codziennie robione swieze wiec nie siej fermentu.
Na caly batch ciasta (grubego czyli tzw pan) szlo z tego co pamietam 10kg maki (worek), 5l wody i okolo 500g oleju i dwa opakowania drozdzy.
Problemem jest zdobycie skladnikow - maka sie nazywa aurora i ma jakies aktywne dodatki plus sa specjalne drozdze (zarowno maka jak i drozdze sa brandu
  • Odpowiedz
@Proxima_Centauri @zygmunt3wazza jakies 16-17 lat temu robiłem dla amrest instrukcje dla kuchni. W zależności od ciasta używali "X" miarek "A" mąki z pojemnika "B" i "Y" miarek "C" z pojemnika "D". Wtedy ciasto robili w miarę na bieżąco i żebyś się zesrał nie znałeś ani dokładnych składników bo na opakowaniach chyba nawet nie było informacji o alergenach, ani dokładnych gramatur.
  • Odpowiedz
@Viking-: cos to dziwnie dla mnie brzmi bo tego ciasta tam idzie bardzo duzo dziennie i nikt sie nie bawil w jakies miarki tylko byly 10kg worki mąki, duza miarka do wody, baniaki z olejem i drozdze w opakowaniach po chyba 100 albo 200 gram. Wiec gramature kazdy znał i wszyscy znali przepis bo co zmiane kto inny stał i naginał ciasto, bo kazdego dnia bylo robione swieze. Tak jak
  • Odpowiedz
@zygmunt3wazza być może chodziło o dorabianie ciasta na bieżąco. Nie przeglądałem tego dokładnie bo robiliśmy instrukcje dla całej Polski i Czech do pizza hut i KFC i było z tym sporo roboty więc nie było czasu tego dokładnie obejrzeć
  • Odpowiedz