Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałem pokazać efekt połączenia sił programisty i architekta wnętrz. Od jakiegoś czasu interesuję się #gamedev , żona prowadzi biuro projektowe i wspólnie razem udało się stworzyć ofertę "Wizualizacje VR" dla lokalnych klientów. W skrócie klient ma możliwość spaceru po zaprojektowanym wnętrzu na #oculusquest2 . Poniżej wrzucam linki na yt.

https://www.youtube.com/watch?v=wmYN7N39ydA

https://www.youtube.com/watch?v=_3eO3uHsGcs

#architektura #architekturawnetrz #programowanie #grafika3d #oculus
  • 17
@mat89c: Wygląda na dość czasochłonne. Korzystałeś z gotowych bibliotek mebli i obiektów, czy samemu modelowales?
Ja zamierzam iść w podobnym kierunku, ale VR robić w programie CAD, który jest pomocny w produkcji mebli. Zastanawiałeś się nad takim podejściem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mat89c: Nie lepiej wbić UE5 i wykorzystać wszystkie bajery jak lumen? Wnętrze wygląda bardzo ładnie, ale okna i to co za nimi kiepściocha, widać zwykłą bitmapę. A na drugim filmiku już absolutnie ciemno i smutno.
@aloucie: Jak tylko uda się zmienić kartę graficzną na rtx to planuję przejść na ue5. Aktualnie ograniczają mnie parametry komputera i sporo czasu muszę poświęcić na optymalizację sceny, co wpływa na gorszą jakość.
@mat89c: fajny temat i kiedyś też próbowałem coś takiego zrobić (i w sumie zrobiłem w Unity) i nawet rozmawiałem z jednym znanym biurem projektowym z Krk, ale temat nie poszedł dalej. Generalnie bajer fajny, ale nie ma na to dużego zapotrzebowania w segmencie domów jednorodzinnych IMO, bo tam się tnie koszty, raczej (na bazie moich doświadczeń) próbowałbym uderzać do dużych developerów, którzy mają pieniądze na takie dodatkowe bajery. Jakbyś chciał pogadać
@ofczy: Myślałem o tym i może jak będzie większe zainteresowanie to uda się wdrożyć.

@FEAofTruss: Faktycznie dużego zapotrzebowania na to nie ma, przygotowanie projektu pod vr jest dość czasochłonne i ostatecznie większość rezygnuje.
@FEAofTruss: Oo, siema :) kiedys na popijawie wymyslilismy cos takiego. Customizacja w locie, katalogi mebli, presety ustawien pomieszczen (np pokoik dzieci dla dziewczyny lub chlopca).

Imho targetowac tym klientow premium. Zeby Ania Lewandowska dla nowego dziecka mogla zobaczyc czy no pokoj w rozu czy jednak w bezu dla dziewczynki.