Wpis z mikrobloga

Niebawem będę leciał samolotem, ostatni raz leciałem gdziekolwiek 15 lat temu. Mam pewne wątpliwości co do bagażu.

Mam wykupiony lot Ryanairem z dwiema sztukami bagażu podręcznego. Plecak (40 cm x 20 cm x 25 cm) i bagaż do 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm).

Czy ten drugi bagaż do 10kg musi być taką typową sztywną walizką na kółeczkach, czy mogę w jej miejsce wziąć inną torbę, mieszczącą się w wymiarach (55 cm x 40 cm x 20 cm), ale materiałową bez kółeczek?

Jeżeli chodzi o samą zawartość jaką mogę wnieść w tej torbie, nie mogłem znaleźć jasnych informacji do pewnych przedmiotów. Czy mogę wnieść na pokład w bagażu podręcznym:

- elektryczną szczoteczkę do zębów
- zalotkę do rzęs (nie dla mnie)
- maszynkę do golenia (taką zwykłą analogową)
- chusteczki do dezynfekcji

Jeżeli zaś chodzi o przewożenie płynów, to muszą być one w pojemnikach do 100ml. Czy pojemniki muszą być przeźroczyste? Czy jeżeli będę miał pastę do zębów i dezodorant poniżej 100ml to mogę bez problemu wnieść na pokład w oryginalnych pojemnikach?

Z góry dzięki za pomoc.

#pytanie #ryanair
  • 6
@chlopiec_z_zapalkami: bagaż tak może być materiałowa torba (mieszcząca się w wymiarach)
Sprzęt elektryczny będziesz musiał wyjąć najlepiej z jakiejś przezroczystej torebce foliowej (czasem dostępne są na lotnisku)
Zalotka do rzęs powinna przejść(nam się z otwieraczem do wina udawało przejść)
Maszynka i chusteczki też powinny przejść.
Mała pasta powinno się udać,
Z dezodorantem nie wiem
- maszynkę do golenia (taką zwykłą analogową)


@chlopiec_z_zapalkami: jak taka zwykła plastikowa to tak, jak można z niej wyciągnąc brzytwe to mogą sie doczepić

materiałową bez kółeczek


@chlopiec_z_zapalkami: możesz, weź taką żeby sie nie rozleciała bo te torby na taśmociągu łatwego życia nie mają

Czy pojemniki muszą być przeźroczyste


@chlopiec_z_zapalkami: nie

Czy jeżeli będę miał pastę do zębów i dezodorant poniżej 100ml to mogę bez problemu wnieść na pokład
Czy ten drugi bagaż do 10kg musi być taką typową sztywną walizką na kółeczkach, czy mogę w jej miejsce wziąć inną torbę, mieszczącą się w wymiarach (55 cm x 40 cm x 20 cm), ale materiałową bez kółeczek?


@chlopiec_z_zapalkami: oczywiście że nie musi, może to być zwykła torba a nawet plecak. Dodatkowo, jeśli lecisz z Modlina to te wymiary też nie są jakoś szczególnie dokładnie sprawdzane.

- elektryczną szczoteczkę do zębów
thorgoth - > Czy ten drugi bagaż do 10kg musi być taką typową sztywną walizką na kółe...

źródło: comment_1658087539ANi47UEpFK7Y6ntdALLKV0.jpg

Pobierz