Wpis z mikrobloga

Przy okazji seialu- nagle wszyscy to wielcy znawcy Tolkiena xd Najeżdżają na serial, że odbiega od książek, a mi się wydaje, że ich głownym powodem do krytyki są czarne elfy, czarne krasnoludy i czarni hibbici. Ale wiadomo, tego argumentu nie można użyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wladcapierscieni
  • 7
@bociek859: @Gitgut: @empe1899: Wg was, ile osób jest takich co znają Sirmalirion, czy inne książki niż Władca pierścieni? Nieznacząca nic mniejszość, a serial i tak na siebie zarobi. Zaznaczę, że piszę to jako osoba, która zna materiał źródłowy i też nie widzi mi się czarny Legolas xd
@orfan: czarne elfy, czarne krasnoludy i czarni hobbici to wystarczajacy powód, aby narzekać. Zdradzę ci kolejną rzecz, nie trzeba mieć doktoratu z tolkienistyki, aby narzekać na kierunek w jakim poszedł amazon
@orfan: Myślę, że wbrew temu, co mogłoby się wydawać to spora część tych ludzi zna LOTR lub Silmarilliona, lub chociaż jest w stanie zorientować się na czym polega szeroko pojęta "wizja Tolkiena". Książki Tolkiena raczej nie są czymś niszowym i fan gatunku fantasy powinien je dość dobrze znać. O ile filmy Jacksona nie oddawały w pełni tego co Tolkien chciał pokazać w swoich dziełach (z tego co kojarzę to jego syn,