Wpis z mikrobloga

Dobra, wreszcie się zebrałem, żeby wrzucić pierwszy konkretny wpis odnośnie mojego #przeszczepwlosow w klinice Eugenix w Indiach.

Jako, że na początku 2021 roku przebudziłem się odnośnie stanu moich włosów (Norwood 4/5), postanowiłem wejść na terapię finasteryd, minoxidil i dermapen. Plan był taki, że będę leczył łysienie farmakologicznie, zobaczę jak poprawi to kondycję moich włosów, a po roku zrobię sobie przeszczep, możliwe że z mniejszą ilością graftów dzięki leczeniu.

Po obejrzeniu filmiku autorstwa @looksdontmatter : https://www.youtube.com/watch?v=cc-okCrF8o4 ,
zrozumiałem jak ważne są włosy na skroniach(temples) w kwestii wyglądu naszej twarzy. Zmniejszają one wielkość czoła, przez co proporcje do twarzoczaski są lepsze, a także sprawiają, że linia włosów jest bardziej kwadratowa.

Na ten moment z klinik, które zajmują się robieniem skroni, znałem jedynie Fuexpert z doktorem Couto. Jednakże w tej hiszpańskiej klinice przeszczepy są zarezerwowane na 2 lata w przód i cena jest bardzo wysoka. Co jednak zwróciło moją uwagę, to że pacjenci tej kliniki są na finasterydzie co najmniej rok przed zabiegiem, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że moje podejście jest właściwe.

W Polsce nie widziałem, żeby jakakolwiek klinika zajmowała się robieniem skroni. Rozmawiałem z dr Przybylskim z Kalisza, który jest u nas najbardziej popularny, powiedział, że może zrobić przeszczep na skroniach. Jednakże nie widziałem żadnych recenzji, które dokumentowałyby że potrafi to robić, a poza tym wiele osób na forum pokonajlysienie było niezadowolonych z jakości zwykłych przeszczepów u niego.

Dzięki terapii kondycja moich włosów się poprawiała, a ja szukałem dalej i po wpisaniu w youtube frazy "temple hair", znalazłem ten filmik. Zauważyłem, że w tej hinduskiej klinice osiągają podobne efekty jak Dr Couto, przy równie niskiej ilości graftów.

Zacząłem przeglądać dalej ich kanał i znalazłem ciekawe materiały edukacyjne odnośnie przeszczepów na skronia, a także o prawidłowo wykonanej linii włosów. Byłem zaskoczony, że klinika wyjaśnia pacjentom krok po kroku co może zostać #!$%@? XD Raczej większości klinik nie zależy na uświadamianiu pacjentów, gdyż po fuszerkach jakie wykonują, mielby tabuny niezadowolonych klientów. Materiały edukacyjne Eugenix, chociaż wiadomo że są inteligentnym marketingiem, to pokazują że są pewni jakości w swojej klinice, kupili mnie tym.

Następnie zacząłem szukać recenzji tej kliniki, okazało się że jest bardzo popularna na https://www.hairrestorationnetwork.com. Rozmawiałem także z użytkownikami tego forum przez wiadomości prywatne. Byłem już zdecydowany na tę klinikę, pozostała kwestia wyboru doktora. W tej klinice im bardziej doświadczony jest doktor, tym więcej za niego się płaci. Tutaj macie tabele kosztów : https://eugenixhairsciences.com/hair-transplant-cost/

Najtańsza opcja to 75 rupii za graft, czyli obecnie przy słabej złotówce - 4,46 zł za graft. Kolejna opcja to Exclusive package, gdzie mamy do wyboru senior doctora (czyli taki co pracuje w klinice już ponad 6 lat) oraz 2 noce w hotelu wraz z transportem lotniskowym - koszt tej opcji 120 rupii za graft - 7,13 zł.

Na początku zastanawiałem się nad jeszcze droższą opcją czyli 210 rupii za graft, gdzie nacięcia i nadzór nad zabiegiem jest przeprowadzany przez jednego z zalożycieli kliniki - Dr Arike Bansal. Jednakże finalnie wybrałem opcję 120 rupii za graft, w maju gdy był lepszy kurs złotówki, wychodziło 6,6 zł za graft. Zdecydowałem się na tę opcję, gdyż co raz bardziej popularna stawała się w tej klinice Dr Priyadarshini, która w tym roku awansowała na Senior Doctora. Także zdecydowałem się oddać się w ręce ambitnej, wschodzącej gwiazdy. Obecnie na forum hairrestoration jest o wiele wiecej recenzji jej przeszczepów niż w momencie, gdy ja rezerwowałem termin.

Początkowo zakładaliśmy przeszczep w okolicach 3000 graftów, może mniej. Ale finalnie zaszaleliśmy i wyszło 3514 graftów ( w tym 720 na skronia, 351 na czubek głowy). Cena końcowa zabiegu to 23300 zł, no i musiałem zapłacic 2300 zł za bilety w dwie strony oraz 300 zł za test covidowy. Zatem koszt tego zabiegu to 25600 zł. W rupiach za sam zabieg to wyszło (120 rupii x 3514) +18% (podatek lokalny) - 20% (uzyskałem promocję za rezerwację z 3 miesięcznym wyprzedzeniem), czyli 113,28 rupii x 3514 = 398 066 rupii.

W koszta zabiegu nie liczę tego, że przyleciałem do Indii już tydzień przed zabiegiem i sobie zwiedzałem Taj Mahal i te sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) . W Polsce płacąc 9-10 zł za graft zapłaciłbym między 32000- 35000 zł, ale mogę zapomnieć o takiej jakości, już nie mówiąć o przeszczepie na skroniach. W Turcji oferowali mi przeszczep na 4500 graftów, ale bez skroni, nie chciałem jednak sobie zmarnować donoru.

Tutaj zdjęcia przed i po zabiegu : https://imgur.com/a/BrEplHH

Obserwujcie tag #przeszczepwindiach jeżeli interesują was kolejne wpisy

#przeszczepwlosow #finasteryd #minoxidil #blackpill #indie #wychodzimyzprzegrywu #looksmaxing
okrim - Dobra, wreszcie się zebrałem, żeby wrzucić pierwszy konkretny wpis odnośnie m...

źródło: comment_1657977718sevZQuT60TzebeDUnbNqtD.jpg

Pobierz
  • 50
@okrim: Mam nadzieję, że wszystko się ładnie wygoi. Wrzucaj aktualki. Jako, że miałem jeden przeszczep z doświadczenia powiem Ci, że po miesiącu zacząłem używać minoxa na brodę (i tak działa ogólnoustrojowo) 2x dziennie, przez co przeszczep szybciej odrósł i żadnych shock lossow nie miałem i po odstawieniu po 7 miesiącach zero sheddingu. Z bocznej części głowy miałem dziurkę, bo pobrał mi za dużo graftów i myślałem, że nie odrośnie, a tutaj
@okrim: Przez to, że po HT masz przeorany łeb minox może działać podwójnie mocno, bo głowa się regeneruje, organizm tam pakuje substancje odżywcze i włosy odrastają mocniejsze i potem nie wypadają. Dlatego wg mnie minox po HT to jest obowiązek. Byle nie używać za długo i włosów nie uzależnić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@okrim: słyszałem że po przeszczepie skóra głowy niesamowicie swędzi. Na tyle że łyka się coś na powstrzymanie potrzeby drapania tego.
Powiesz coś na ten temat?