Wpis z mikrobloga

Mirki mirabelki potrzebuje pomocy. W następnym tygodniu lecę do Kanady i USA, gdzie na wjeździe obowiązują dwie dawki szczepionki. Jestem zaszczepiony dwoma dawkami, ale certyfikat mi już dawno wygasł. W jaki sposób zdobyć potwierdzenie przyjęcia tych dwoch dawek? W mObywatel mam tylko certyfikat ozdrowienca, na pacjent gov nie ma śladu po przyjęciu tych dawek. Dzwoniłem na infolinie, ale tam oczywiście nie wiedzieli jak mi pomoc. Czy ma ktoś może doświadczenie w tej sprawie? Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo zupełnie już nie wiem co zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°) #kanada #usa #covid #szczepienia #podroze #pytanie
  • 16
@goparys: powiem ci tak lot to chyba jedyna linia ktora daje #!$%@? o szczepienia bo na lotnisku w usa nikt tego nie sprawdza. Jedyne co moga sprawdzic to test na covid
@goparys: Z Kanady do USA jedziesz czy lecisz? Jeśli jedziesz, to przy wjeździe do USA oficerowie CBP nie sprawdzają i się nie pytają. Niby mają taki obowiązek, ale sądzą się z administracją Bidena o nakaz szczepień (40% jest niezaszczepiona i nie ma zamiaru się szczepić), więc obowiązek mają w czterech literach.
PS Samolotem nie leciałem więc nie ma pojęcia.
@Czachaaa: Głupoty gadasz, żona nie ma szczepienia i była w styczniu w Polsce, teraz jest znowu w Polsce z synem który tez nie ma szczepienia. Testy tylko sprawdzali i to jeszcze na odwal.
potomnych gdyby ktoś potrzebował: pacjent gov-profilaktyka-szczepienia i tam jest xD


@goparys: Obecnie wystarcza wrzucenie certyfikatu do ArriveCAN + adres na 72h przed przylotem? Bo lecę w poniedziałek i próbuję zrozumieć jak rozpatrywany jest 'fully vaccinated traveller' a mam tylko J&J 1 dawkę
@frytas: Tam jest napisane co oni uznają za fully vaxxed. J&j 1 dawka powinno wystarczyć ale upewnij się. Wydrukuj sobie potwierdzenie przyjęcia dawki bo wszedzzie na lotnisku o to pytają