Wpis z mikrobloga

Ostatnio ulepszyłem swoje domowe biuro o podnoszone biurko, to teraz czas na walking pad, żeby chodzić w trakcie mniej wymagających zadań przy kompie.
Korzystacie z takich rozwiązań? Macie coś do polecenia?
Budżet pewnie tak do 2-2,5 tys. zł. Musi też swoje wytrzymać, bo kawał chłopa ze mnie (prawie dwa metry wzrostu i 100 kg wagi).

#homeoffice #programista15k #pracazdalna #walkingpad #bieznia może nie zabiją za użycie #bieganie
  • 26
@CzarnoksieznikJanusz: przycebuliłem mocno i kupiłem od firmy, która sprzedaje używany biurowy sprzęt.
Do tego dorzuciłem kontenerek, uchwyt na PC i jest legancko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:hdxTj1qBqSYJ:https://urzadzambiuro.pl/produkt/biurko-elektryczne-kinnarps-seria-p-140cm/ - tylko wziąłem 140, a nie 120 jak tutaj
https://urzadzambiuro.pl/produkt/kontener-nowy-styl-bialy-z-poduszka-green/
https://urzadzambiuro.pl/produkt/wieszak-na-komputer-cbs-loop/
@matti05: jeżeli chodzi o te "zgięcie" to mi nie przeszkadzało. Problem był taki, że jak chodziłem bosą stopą to się nogi robiły "czarne" coś na zasadzie jakbyś jechał rowerem i nogę podstawił pod taką oponę -> czuć taką nie wiem spalenizne? To samo było w przypadku skarpet. Dlatego chodzę w butach. Korzystam po 5-6h dziennie. Ta bieżnia działa w trybie takim, że max 2h możesz korzystać a potem 30 min odpoczynku.
@acpiorundc: dzięki za to info! Masz jeszcze jakieś rady co do eksploatacji i konserwacji?
BTW R1 Pro jest już u mnie. Przy tych domyślnych 2 km/h jest ok, ale wrzucę poziom wyżej do 2,5 i już nie ogarniam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matti05: dokładnie tak jest jak mówisz. Zaczynałem od 2km/h potem 3.0, 4.0, teraz 5.0 i czuję, że jest dobrze kwestia praktyki oraz czasu aby się przyzwyczaić. Dodatkowo sprawdź czy taśma po której chodzisz jest na środku czy nie przesuwa się w prawo lub w lewo. Jeżeli coś takiego występuje to musisz za pomocą klucza przekręcić lekko śrubę prawą lub lewą.
@Sheio: ja nie korzystam z typowego biurka tylko mam własną wersję biurka( jest zdecydowanie 3-4x większe niż typowe biurko) , które nie było wcześniej dostosowane do chodzenia natomiast trochę je przerobiłem tak, że mogę chodzić na bieżni albo siedzieć przy krześle. Dlatego nie wiem jak Ci pomóc w tej sytuacji.
@matti05: @acpiorundc: @acpiorundc: i jak wasze wrażenia? osobiście zastanawiam się nad walkingpadem r1 pro, ale wpadł mi też w oko zipro lite i dość intensywnie się zastanawiam. Będzie używana pod biurkiem przy pracy zdalnej, w małym pokoju w bloku, dlatego zależy mi też na niskim hałasie. Budżet do 3k.
@spec_IT: kupiłem walkingpad r1 pro, jestem zadowolony, chociaż apkę mają do dupy - straciłem swoje nabite kilometry i przestałem z niej korzystać. Sterowanie z apki też działało słabo i regularnie mnie z niej wylogowywało. A tak to nie mam na co narzekać, może na cenę - czasami pracuje u rodzicow i kupiłem tam tańszą zipro lite, która udowodniła, że bieżnia może być tańsza i równie dobra. Niestety zipro nie składa się