Wpis z mikrobloga

@Ofacet:

A jest jakieś miejsce na ziemi gdzie 5 latki mogą podjąć samodzielna decyzję o zmianie płci i o rozpoczęciu terapii hormonalnej/operacji korekty płci?

A jest w poście OPa napisane, że 5 latek taką decyzje podejmuje samodzielnie?
@secs W sensie że mogą zażyczyć sobie być traktowanymi inaczej a.inni to respektują? Zaiste, zbrodnia.

@Satos Ale czemu ulegają? Tej rzeczy która nie ma miejsca?
W sensie że mogą zażyczyć sobie być traktowanymi inaczej a.inni to respektują? Zaiste, zbrodnia.


@Ofacet: jak ci 5 latek powie że jest Hulkiem albo Iron Manem to będziesz od każdego wymagał żeby tak się do niego zwracał, będziesz utrzymywał go w tym fakcie oraz codziennie traktował go tak jakby rzeczywiście nim był, biorąc to na 100% na serio?
Ale czemu ulegają? Tej rzeczy która nie ma miejsca?


@Ofacet: Zmiana płci u dzieci ma miejsce nawet w niektórych przypadkach w wieku lat 5. Jak najbardziej takie sytuacje mają miejsce. Czemu przeczysz?
podjąć samodzielna decyzję o zmianie płci i o rozpoczęciu terapii hormonalnej/operacji korekty płci?


@Ofacet: chyba nie wiesz jaka jest siła oddziaływania rodziców na dzieci. Jeśli będą chcieli to wmówią im wszystko i to będzie wyglądało nawet dla psychologów tak że to jest samodzielna opinia dziecka
@Satos

Zmiana płci u dzieci ma miejsce nawet w niektórych przypadkach w wieku lat 5.


Niby gdzie xD

@secs

jak ci 5 latek powie że jest Hulkiem albo Iron Manem to będziesz od każdego wymagał żeby tak się do niego zwracał


Transseksualizm jest zaobserwowanym od tysięcy lat fenomenem w populacjach ludzkich. Bycie Hulkiem nie, to jest drobna różnica.

@pieknamarion

chyba nie wiesz jaka jest siła oddziaływania rodziców na dzieci. Jeśli będą chcieli
@Satos

Imiona i nazwiska takich dzieci znajdziesz bo to medialny temat, z czym dokładnie masz problem?


Taki medialny że o nim nie wiem za bardzo. Jak duże jest to zjawisko? I czemu to jest konkretnie problem?
@Ofacet: Nie wiem czy jest to na ten moment mierzalne. Dla mnie problemem jest to, że do takich zjawisk dochodzi.

Taki medialny że o nim nie wiem za bardzo

No jeśli chcesz zgłębić temat to polecam szukać bardziej w newsach anglojęzycznych. Jeśli potrzebujesz pomocy to chętnie ci podlinkuję nieco na pw jak nie dasz rady samodzielnie znaleźć informacji.