Wpis z mikrobloga

Poradziłby ktoś czym wykarmić to oto ze zdjęcia? Kotek 4 miesiące, jakaś karma na teraz i w przyszłości z dobrym stosunkiem ceny do jakości. No i też jakby jakiś żwirek sensowny, co by dobrze zapachy neutralizował bez zbędnego przepłacania. Z góry dziękuję za sugestie, dawno nie miałem kotka i wypadłem z obiegu, a szukać coś na własną rękę to można się zagubić w otchłani tego wszystkiego

#koty #pokazkota
Pobierz hejhej_lalala - Poradziłby ktoś czym wykarmić to oto ze zdjęcia? Kotek 4 miesiące, ja...
źródło: comment_1657826536ecxM2xlJNY6v8bl7ec5HHb.jpg
  • 13
@apo: co do diety to racja, ten akurat byl troche na suchym wiec stad pewnie nasilenie efektu, ale kojarzyło mi się też że niektore żwirki same w sobie potrafią mieć nieprzyjemny zapach, który wraz z zapachami od kota powodował kumulację.
@Malorie: kurde, patrzylem na drzewny a wzialem jakis sylikonowy, jednak tańsze nie zawsze znaczy gorsze, stąd też w sumie cieszę się że zapytalem. Lista dosyć obszerna ale już mi się simpsons podoba bo sprawdza się u pieska. Poczytam też o kąpaniu, troche mnie zaskoczyła częstotliwość
@hejhej_lalala i bardzo ważne. Nawet jak przejdziesz na BARFa jak Ci się bedzie chciało, nie dawaj kotu wieprzowiny (widziałam że ludzie to robią i dziwię się że nikt na to nie zwraca uwagi). Nie mogą. Mogą zachorować na włosiennicę albo wściekliznę rzekomą.
@hejhej_lalala: pamiętaj że BARF to nie tylko samo zmielone mięso i podroby ale dodatki które muszą być odpowiednio wyliczone dla wieku oraz zapotrzebowania kota. Nie polecam tego robić na własną rękę. Z tego co kojarze surowekotki.pl ma dobrą opinie jeśli chodzi o BARF.

Na pewno żadnego suchego. Tylko dobrej jakości mokra karma. Ja swoim podaję Tundra, Lovcat, Gussto, Wild Freedom, Catzfinefood. Mam dwójke kotów i oboje jedzą to samo. Kota klocek
@paprykkk: Do BARFa przymierzalem się przy okazji psa, ale właśnie większe skomplikowanie tej diety niż początkowo się wydaje skutecznie odwiodło mnie od tego pomysłu (jako że cięzko jest mi utrzymać jakąkolwiek dietę dla siebie, a ta nie sprowadza się jednak tylko do surowego mięsa a odpowiedniego doboru składników).

Aby właśnie uniknąć eksperymentów odpytuję co warto mu zaserwować, bo jak wiadomo wśród wykopowiczów wielu jest miłośników kotów. Suche zdyskwalifikowane od razu, podroby