Wpis z mikrobloga

Próbuję odpalić #raspberrypi zasilając je PoE z routera linksys wrt1200ac z #openwrt; mam takie ustrojstwo - https://kamami.pl/zasilanie-poe/584258-rozdzielacz-zasilania-poe-5v2a-1gbps-ze-zlaczem-microusb.html ale jak wpinam kabel eth w router i podłączam do rozdzielacza, to na rozdzielaczu diody przy gnieździe eth się nie świecą, mailna tym samym nie dostaje żadnego prądu i nie startuje. Potrzebuję specjalnego kabla do tego, czy coś w routerze mam włączyć? Może rozdzielacz strzelony? Ktoś próbował takich rozwiązań? #linux
  • 17
@dzyndzla: Nie próbowałem nigdy, ale o ile dobrze rozumiem, to Raspberry nie jest zasilane bezpośrednio z portu eth po poe, ale potrzebuje do tego dodatkowego kapelusza.
Tak na szybko - bo nawet nie wiem co to konkretnie jest w tym linku.

https://botland.com.pl/raspberry-pi-hat-nakladki-zasilajace/21105-raspberry-pi-poe-hat-nakladka-do-raspberry-pi-4b3b-ieee-8023af-uctronics-u6241.html?cd=1564049911&ad=58987843373&kd=&gclid=CjwKCAjw_b6WBhAQEiwAp4HyIE_9tA9JbxU7cQ0WWEgVPKTBRvb8ND1uFQbl0YrzWRuGk4cyQ6GJ0hoCo0kQAvD_BwE
@Kryspin013: noo, nie mam; zamiast hata kupiłem ten rozdzielacz właśnie, który działa tak, że bierze prąd wejściowy z eth i wypuszcza go przez microusb - dane wyprowadza osobno i prąd wyprowadza osobno, do raspberry wpinam zasilanie przez microusb i ethernet, oba kable wychodzą z tego rozdzielacza

ale potrzebuje do tego dodatkowego kapelusza


@motaboy: no właśnie ten rozdzielacz miał robić za ten kapelusz, a nie chce to działać, albo nie mogę
@dzyndzla: To co kupiłeś robi za czapkę do Rpi, normalnie powinien zasilić malinę, ale nie mogę znaleści informacji o tym iż twój router obsługuje POE (czyli czy wstrzykuje prąd do kabla Ethernet)
@rmerrorlog: no właśnie, myślałem, że to jest standard, że ten prąd tam zawsze jest, choć sprawdziłem też nas innym routerze i też nie działa

@Kryspin013: otóż to, myślałem, że PoE to jest standard i każdy router lub choć względnie nowy to ma
no właśnie, myślałem, że to jest standard, że ten prąd tam zawsze jest, choć sprawdziłem też nas innym routerze i też nie działa


@dzyndzla: To nie jest standard. PoE działa na takiej zasadzie, że podbija napięcie na niewykorzystywanych parach przewodów do 50V a po drugiej stronie masz urządzenie, które sobie przesłaną energię konwertuje na prąd przystosowany do urządzenia odbiornika. Do tego potrzebna jest dodatkowa elektronika w routerze i to nie jest
@Kryspin013: @rmerrorlog: @antek_akrobata: czyli na mój rozum, to nawet PoE HAT dla Pi w moim przypadku nic nie zrobi, bo wychodzi na to, że mój router nie daje prądu przez kabel eth, innymi słowy nie zasilę maliny prądem z routera bo go tam nie ma, bez względu czy użyję HATa, czy takiego rozdzielacza, jak użyłem
czyli na mój rozum, to nawet PoE HAT dla Pi w moim przypadku nic nie zrobi, bo wychodzi na to, że mój router nie daje prądu przez kabel eth, innymi słowy nie zasilę maliny prądem z routera bo go tam nie ma, bez względu czy użyję HATa, czy takiego rozdzielacza, jak użyłem


@dzyndzla: dokładnie