Wpis z mikrobloga

No hej. Dzisiaj drugi dzień nauki pisania lewą ręką. Dla tych co są zainteresowani będą dodawał swoje wypociny pod tagiem #uczesierzeczy
Z dzisiejszych przemyśleń:
1. Cholerna facetka znów zadała slacki do pisania, które zajęły mi dużo więcej czasu niż się spodziewałem (°°
2. Wydaje mi się, że tempo pisania wzrosło. Może to mała próba, ale takie jest moje odczucie. Wciąż brakuje płynności.
3. Zgodnie z waszymi radami zainwestuję dzisiaj w zeszyt. Rzeczywiście ciężko pisze się po stole.
4. Denerwuje mnie zacinający się długopis. Muszę kupić nowy.
5.Wbrew temu co niektórzy pisali mój mózg jescze nie eksplodował
6. Dzisiaj poza pisaniem na kartce podpisywałem też dokumenty lewą ręką.
Czas spędzony dzisiaj: 2 godziny( z 30 minut zajęło mi wypełnianie pustych miejsc na kartce xD)
Łączny czas spędzony na pisaniu: 3 godziny
#nauka #samorozwoj #pisanie
Pobierz Trannitis - No hej. Dzisiaj drugi dzień nauki pisania lewą ręką. Dla tych co są zaint...
źródło: comment_1657697560G7x6O9XTTst7CIyPe8HDWG.jpg
  • 23
@Trannitis: jeśli jesteś praworęczny, to zacznij uczyć się lepiej jakiejś innej rzeczy. Nauka pisania lewą ręką przez osoby praworęczne mocno miesza w mózgu, nie uczysz się czegoś fajnego tylko totalnie sobie rozregulowujesz wszystko. Badania poczytaj, bo jest tego sporo, kiedyś to próbowali robić w szkołach i efekty były tragiczne.

/edit widzę, że inni już ostrzegali. No cóż, to jak z wadami postawy i skrzywieniem kręgosłupa, nie zobaczysz negatywnych efektów z dnia
@Rhodium: w cholerę jest przypadków, gdy nauka pisania drugą ręką (lewą u praworęcznych, prawą u leworęcznych) kończyła się tragicznie, fakt, że dotyczyło to wielogodzinnych, codziennych aktywności, ale fakt pozostaje faktem, że te dzieciaki miały dużo gorsze konsekwencje niż "brzydkie pismo".

Nie wiem, czy są jakieś badania nad wpływem na mózg po prostu uczenia się pisania lewą ręką hobbystycznie, po tym, jak dziesiątki tysięcy dzieci zostało inwalidami, nikt tego chyba nie testował.
Nic z tego co mówisz nie zostało ujęte w tym co wysłałeś


@Trannitis: no to co pisałem to było z jakiegoś artykułu kilkanaście lat temu i teraz ni cholery nie znajdę. Na pewno byś sobie krzywdę zrobił, jakbyś cały czas pisał lewą, ale tak szczerze to jak teraz przeglądam badania, nie widzę za bardzo potwierdzenia, że zwykła nauka może zrobić kuku. Jeszcze to poprzeglądam.

Tak czy tak, ja bym nie ryzykował.
Korzyści może są, można pisać ręcznie anonimy i grafolog się nie połapie :d
Ale temat ciekawy, poczytam bo sam jako leworęczny chcę się nauczyć choć trochę pisać prawą ręką.
@tomtom666: Tutaj chodzi o przymuszanie dziecka do robienia rzeczy inaczej niz chce. Dziecko poswieca czas na bezsensowan czynnosc. Jednoczesnie tez czuje sie inne niz wszyscy, nieakceptowane takie jakie jest. To powoduje problemy emocjonalne, a nie sama nauka pisania lewa czy prawa reka. Jesli zaczniesz uczyc sie pisac lewa reka sam z siebie wszystko bedzie ok. Ale jakbym teraz kazal Ci pisac lewa reka, tak po prostu, nasz pisac lewa reka i
@tomtom666 Owszem, jest masa info na temat szkodliwego, siłowego przestawiania dzieci leworęcznych na praworęczność. Aczkolwiek po prostu na naukę pisania lewą ręką już jako dorosła osoba nic nie widzę. Wydaje mi się, że to po prostu kwestia wyrobienia trochę ręki - nie sądzę żeby niosła ze sobą jakieś katorżnicze skutki.
@Trannitis: no jak teraz patrzę, to może i faktycznie nie niesie, czytałem w przeszłości i była jasno postawiona teza, że to psuje mózg, ale to było w czasach, gdy nie sprawdzałem 3 razy każdej informacji.

@cugowski: kurde to byłaby po prostu jeszcze jedna rzecz, którą muszę robić, a nie chcę :D zresztą nie muszę sobie wyobrażać, pismo miałem najbrzydsze w całej klasie.