Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do facetów o centrowych i (centro)prawicowych poglądach (i wysoce apolitycznych), którzy studiują lub pracują na uczelniach, w instytucjach naukowych, mediach lub edukacji, lub są aktywni w strefie #ngo (organizacji pozarządowych):

Czy obserwujecie postępującą "wokizację" swojego środowiska, także w Polsce? Jak sobie radzicie w okolicznościach, w których postępują awanse intesekcjonalnej lewicy, a cyniczne wykorzystywanie tego trendu to skuteczna strategia kariery?

Pogłębia to moją #depresja i #nerwica. Nie dość, że założenia tego podejścia są kolektywistyczne i szkodliwe społecznie, to jako biały cishetero facet jestem w nim z automatu głównym wrogiem i nigdy nie mogę powiedzieć, że czuję się komfortowo w miejscu pracy/aktywności. Jednocześnie nie widzę dobrych konserwatywnych alternatyw - te znane mi #!$%@? niższy poziom merytoryczny, polaryzacja, foliarskie tendencje, etc. Co robić, jak żyć?

#pytanie #lewica #prawica #centryzm #polityka #uczelnia #uczelnie #nauka #akademia #media

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62cda518463b88d729112c2c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Pytanie do facetów o centrowych i (...

źródło: comment_1657646873Vtp1G8I1L9cQ1gl5em3EYi.jpg

Pobierz
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania konserwa here pracująca w organizacji o rzekomo statusie jednostki naukowo-badawczej. Pracuję w typowo męskim gronie i nie widzę jakichś woke odchyleń.
Z drugiej strony jako fan transhumanizmu z zasady jestem neutralnie/pozytywnie nastawiony do osób trans. Byłaby to niezła hipokryzja z mojej strony gdybym był anty.
BiałkowaUkochana: @Oszaty: Nie masz się czego obawiać, kobiety ciągle liczą się jako "vulnerable group", w razie czego możesz jeszcze podać afiliację LGBTQ.

@kartofel: Odkąd pamiętam, nigdy nie miałem problemu z samymi osobami transpłciowymi, tylko pewnymi politykami tożsamościowymi. Może żyjecie jeszcze w takiej małej męskiej enklawie i tylko czekać, aż przyjdą systemowe naciski na gender diversity?

@zapomnialemhaslo: Kolektywizm dotyczy stałego nacisku na wybrane aspekty tożsamości i kategoryzowania osób w