Wpis z mikrobloga

Pozdrowienia z Haiti!

Pora na jedną z ostatnich relacji. Odwiedziliśmy miasto niedaleko wiosek, nazywa się Cabaret. Miasto ma około 70 tysięcy mieszkańców i jest jednym z większych miast na Haiti. Byliśmy u fryzjera, zrobiliśmy zakupy, wybadaliśmy sytuację. W najbliższym czasie opuszczam Haiti. Sytuacja jest napięta, znowu mafia napadła na autokar z Dominikany i porwała kilka osób, Dominikana zamknęła transport drogowy dla przejazdów publicznych. Tym samym mój bilet na powrót autokarem stracił ważność i mam trochę oryginalną sytuację z powrotem. Ale wrócę na pewno. Wariantów jest kilka, najbardziej napalam się na dyplomatyczny konwój. To głupie, ale chyba będę na Wykopie robić relację z powrotu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A na zdjęciu tablica z informacją o koronawirusie. Kilka ciekawostek z wirusem na Haiti:
- codziennie robi się około 200 testów*
- łącznie 800 zgonów przypisanych wirusowi
- zaszczepionych pełną dawką 1% Haitańczyków, jedną dawką 2%

* widziałem, jak wygląda taki test na COVID bo akurat ktoś potrzebował i się z nim wybrałem. Pojechaliśmy w miejsce, gdzie robią testy, osoba potrzebująca powiedziała, że potrzebuje testu z powodu xxxx. Odpowiedzieli mu, że ok i nie robiąc nic wystawili zaświadczenie za 10 USD.

Zapraszam do śledzenia mojego tagu o Polonii: #podrozemateoaka . Będę regularnie wrzucać wiadomości z Haiti. Aktywniejszy jestem na Instagramie (codzienne Insta Stories), może ktoś zechce śledzić:
Instagram
Mam również kanał na YT - po powrocie wrzucę filmy z Haiti

#gruparatowaniapoziomu #historia #podroze #podrozemateoaka #historia #ciekawostki #podrozujzwykopem #haiti #voodoo
mateoaka - Pozdrowienia z Haiti!

Pora na jedną z ostatnich relacji. Odwiedziliśmy ...

źródło: comment_1657625712aLY9fyRYlQe74lgFlhUa5a.jpg

Pobierz
  • 7